Reklama
reklama

Jedete letos lyžovat? A máte už sbalenou kosmetickou taštičku?

Pokud si hodláte tuto zimu užít ve sněhu a na lyžích, je potřeba vědět, co si sbalit do kosmetické taštičky. Tak, aby obličej, který olízne vítr, netrpěl.

Ochranný krém na obličej. Existuje jedna kosmetická pověra, že v zimě by se neměl užívat hydratační krém na bázi vody. Voda v krému prý může při nízkých teplotách mrznout a škodit tak pleti, výsledkem jsou červené popraskané žilky v obličeji. Tuto pověru ovšem není třeba brát tak vážně, pokud krém necháte vsáknout před odchodem z domu a pokud venku nepanuje mínus dvacet stupňů. Hydratačního krému se v zimě ve městě není třeba bát. Na horách je to ovšem jiné, takže na den si balím ochranný krém na bázi oleje, který ochrání pleť nejen před chladem a vysušováním, ale také před silným větrem, až si to posvištím černou sjezdovkou (a až se na ní s chutí vyflákám).

Ochranný krém proti slunci. Věděli jste, že intenzita slunečního záření může být až několikanásobná na horách v porovnání s nížinou měst? Důležitá je pro mě proto i SPF ochrana, nechci vypadat ve třiceti na šedesát a krom toho se taky trošku bojím rakoviny kůže. Proto volím minimální ochranu SPF30, možná spíš SPF50, přece jen není nad vysokou ochranu.

Makeup vynechte. Vhodnou alternativou je tónovaný opalovací krém, který koupíte v lékárnách, takové dva-v-jednom prodává například Bioderma nebo La Roche-Posay. Já si ale spíš vezmu do taštičky nějaký BB krém aneb všechno-v-jednom a opalovací krémy nechám doma. Ale určitě si nezapomenu přibalit tyčinku s vysokým SPF faktorem (koupíte také v lékárnách), kterou používám jako dodatečnou ochranu na rty a nos, ten mi totiž velmi snadno pihatí.

Odličovací olej. Hory jsou drsné, a tak si i moje pleť zaslouží speciální péči. Běžné odličovací přípravky (vody a gely) mají tendenci pleť vysušovat, je vhodnější použít spíše odličovací mléka, kterým ale já osobně moc nefandím, takže odličovací olej je pro mě jasnou volbou. Odličovací olej koupíte například od značky NARS v Sephoře nebo dvousložkové odličovače s olejovou složkou najdete v běžných drogériích. A odlíčit se určitě nezapomenu, sice jsem možná ráno vynechala makeup, ale pleť i tak potřebuje vyčistit a zbavit denní špíny.

Regenerační krém na noc. Vzhledem k tomu, že jsem spíše zastánce vrstvení krémů (ochranný denní krém bez SPF a na to opalovací s vysokým faktorem), můžu použít hutný denní krém i v noci. Pokud ovšem máte denní krém už s SPF, tak jste možná ušetřili v kufru místo a nemáte zvlášť opalovací krém, ale v takovém případě si určitě přibalte separátní krém na noc, který neobsahuje ochranný faktor (v noci pleti spíše škodí a pleť se pak nedostatečně regeneruje).

Co se týká dekorativní kosmetiky všeobecně, myslím, že na den není potřeba. A pro noční vyžití se asi budu inspirovat v našem článku kosmetických novinek nebo v tom s opalovacími triky.

Krom toho si nezapomenu samozřejmě přibalit lyže, trošku tekutého tepla v placatce a kupu dobré nálady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře