Reklama
reklama

Hvězda indonéského módního světa přivezla do Brna originální modely

Je jí 22 let, od sedmnácti pracuje v módní firmě svých rodičů a svými modely na Jakarta Fashion Week v roce 2010 zaujala natolik, že ji o rozhovor požádala i renomovaná televizní stanice CNN. V Brně na veletrzích Styl a Kabo představila svoji exkluzivní módní kolekci. Tato dívka se jmenuje Dian Pelangi a patří k talentovaným návrhářkám z muslimského světa, které svou jedinečností dokázaly zaujmout americké i evropské publikum, to brněnské nevyjímaje.

„Kolekci jsem vytvořila speciálně pro tuto show,“ potvrzuje v Brně mladá návrhářka s tím, že evropský trh vyžaduje jiné barvy, materiály a jednotlivé modely jsou také přizpůsobeny výšce zdejších modelek. „Celá kolekce je založena na ruční práci,“ dodává usměvavá dívka, která se na svět dívá z globálního pohledu a jejím cílem je prosadit se s indonéskou módou, ovlivněnou muslimskou kulturou a indonéskou tradicí, nejen ve své vlasti, ale také ve Spojených státech a v Evropě. Evropské prostředí koneckonců zná díky studiu na Ecole Superieur des Art et Techniques de la Mode (ESMOD), kterou absolvovala v roce 2008. Před dvěma lety zaujala také na Mezinárodním veletrhu muslimského světa v Le Burget, kde posílila nejen svoji značku, ale především pozici indonéské návrhářky s výrazným autorským rukopisem. Dian Pelangi se často inspiruje barvami duhy a ve své tvorbě čerpá z indonéského dědictví, především z živých vyvazovaných a dalších batik a nádherných songketů.

V rodinné firmě se Dian Pelangi věnuje výlučně návrhářství a trochu i marketingu, ostatní profese svěřuje do rukou svého týmu. „Moji rodiče založili firmu v roce 1991. Nedávno jsem se vdala a můj manžel pracuje ve firmě jako manažer,“ dodává představitelka společnosti, která má kolem 500 stálých zaměstnanců a provozuje síť obchodů ve 13 městech včetně Malajsie.

Dian Pelangi je mladá, velmi talentovaná návrhářka,“ potvrzuje indonéská velvyslankyně, J.E. Emeria Wilujeng Amir Siregar, která se zúčastnila módní přehlídky a navštívila indonéský stánek v pavilonu P. „Jsme velice hrdí, že můžeme českému publiku představit kvalitní indonéský textil spolu se špičkovou módní tvorbou,“ dodává s tím, že v České republice najdeme několik obchodů s indonéskou módou a textilem, ale potenciál je mnohem větší. Podle jejích slov jsou současné česko-indonéské vztahy na velmi dobré úrovni a zejména v posledních třech, čtyřech letech se rychle rozvíjejí, a to v různých odvětvích včetně cestovního ruchu. „Mnoho Čechů jezdí do Indonésie a naopak, Indonésané čím dál častěji navštěvují Českou republiku,“ říká indonéská velvyslankyně.            

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře