Reklama
reklama

Hvězda indonéského módního světa přivezla do Brna originální modely

Je jí 22 let, od sedmnácti pracuje v módní firmě svých rodičů a svými modely na Jakarta Fashion Week v roce 2010 zaujala natolik, že ji o rozhovor požádala i renomovaná televizní stanice CNN. V Brně na veletrzích Styl a Kabo představila svoji exkluzivní módní kolekci. Tato dívka se jmenuje Dian Pelangi a patří k talentovaným návrhářkám z muslimského světa, které svou jedinečností dokázaly zaujmout americké i evropské publikum, to brněnské nevyjímaje.

„Kolekci jsem vytvořila speciálně pro tuto show,“ potvrzuje v Brně mladá návrhářka s tím, že evropský trh vyžaduje jiné barvy, materiály a jednotlivé modely jsou také přizpůsobeny výšce zdejších modelek. „Celá kolekce je založena na ruční práci,“ dodává usměvavá dívka, která se na svět dívá z globálního pohledu a jejím cílem je prosadit se s indonéskou módou, ovlivněnou muslimskou kulturou a indonéskou tradicí, nejen ve své vlasti, ale také ve Spojených státech a v Evropě. Evropské prostředí koneckonců zná díky studiu na Ecole Superieur des Art et Techniques de la Mode (ESMOD), kterou absolvovala v roce 2008. Před dvěma lety zaujala také na Mezinárodním veletrhu muslimského světa v Le Burget, kde posílila nejen svoji značku, ale především pozici indonéské návrhářky s výrazným autorským rukopisem. Dian Pelangi se často inspiruje barvami duhy a ve své tvorbě čerpá z indonéského dědictví, především z živých vyvazovaných a dalších batik a nádherných songketů.

V rodinné firmě se Dian Pelangi věnuje výlučně návrhářství a trochu i marketingu, ostatní profese svěřuje do rukou svého týmu. „Moji rodiče založili firmu v roce 1991. Nedávno jsem se vdala a můj manžel pracuje ve firmě jako manažer,“ dodává představitelka společnosti, která má kolem 500 stálých zaměstnanců a provozuje síť obchodů ve 13 městech včetně Malajsie.

Dian Pelangi je mladá, velmi talentovaná návrhářka,“ potvrzuje indonéská velvyslankyně, J.E. Emeria Wilujeng Amir Siregar, která se zúčastnila módní přehlídky a navštívila indonéský stánek v pavilonu P. „Jsme velice hrdí, že můžeme českému publiku představit kvalitní indonéský textil spolu se špičkovou módní tvorbou,“ dodává s tím, že v České republice najdeme několik obchodů s indonéskou módou a textilem, ale potenciál je mnohem větší. Podle jejích slov jsou současné česko-indonéské vztahy na velmi dobré úrovni a zejména v posledních třech, čtyřech letech se rychle rozvíjejí, a to v různých odvětvích včetně cestovního ruchu. „Mnoho Čechů jezdí do Indonésie a naopak, Indonésané čím dál častěji navštěvují Českou republiku,“ říká indonéská velvyslankyně.            

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře