Reklama
reklama

Zmrzlina je malý zázrak. Mlsat ji můžete nejen v létě, ale chutná i v zimě

Devět lidí z deseti má podle průzkumů v oblibě studenou pochoutku, které se říká zmrzlina. Paleta jejích osvěžujících chutí, množství barev, příměsí a tvarů vypovídá i o fantazii cukrářských mistrů.

Točená zmrzlina je točená přímo ze stroje do kornoutků. Posledním hitem na trhu točených zmrzlin se stala zmrzlina proužkovaná, která má po obvodu na okrajích barevný proužek ovocného gelu. Pořídit si stroj na podobnou zmrzlinu není zrovna levná záležitost. Podle kapacity začíná u částky 550 tisíc korun.

Výhodou kopečkové zmrzliny je možnost vyrobit neomezené množství jejích druhů, včetně druhů s kousky, které u točené zmrzliny připravit nelze.

Za nejlepší zmrzlináře jsou považováni Italové. Absolutní špičkou jsou potom zmrzlináři v Římě.

Ke zdejším specialitám patří fíková, pistáciová a původem sicilská zmrzlina z ricotty - čerstvého sýra z ovčí syrovátky - a kandovaného ovoce. Správná italská zmrzlina není tvrdá jako kost, ale krémově měkká, aby se rozpustila na jazyku, jakmile se jí dotkne.

Zmrzlinu snadno vyrobíme i bez zmrzlinového strojku. Nejvíce záleží na důkladném prošlehání směsi a použitých surovinách. Pozor si dejte na množství cukru a sníh z bílku, který ovlivňuje lehkost zmrzliny. Optimální je poměr je 1 díl cukru na 4 díly ostatních surovin. Hitem léta je při servírování podtrhnout chuť zmrzliny čerstvou ozdobou.

Smetanová zmrzlina s příchutí máty

Do zhoustnutí ušleháme 6 vajec a 150 g cukru krupice. V hrnku za stálého míchání zahříváme 300 ml mléka a 150 ml smetany ke šlehání. Až se začnou tvořit bubliny, směs ihned vlijeme do vajec, promícháme a přelijeme do rendlíku, ve kterém zvolna za stálého míchání směs svařujeme. Jakmile zhoustne natolik, že neulpívá na vařečce, nadrobno nasekáme hrst čerstvých mátových lístků a vmícháme je do směsi.

Necháme vychladnout, zakryjeme fólií na potraviny, necháme hodinu odpočívat a poté dáme na hodinu do chladničky. Procedíme (chceme-li odstranit mátu), rozšleháme, nalijeme do formy, opět přetáhneme fólií a dáme zmrazit. V pohárech ozdobíme zmrzlinu čerstvými lístečky máty

Mrkvová zmrzlina

250 ml dobře vychlazené smetany ke šlehání ušleháme s vanilkovým cukrem do tuha, přidáme 200 g jemně nastrouhané karotky, promícháme a naplníme do formy, zakryjeme fólií a zmrazíme.

V Itálii se pro zmrzlinu ujal název sorbere – srkat a od tohoto výrazu už byl jen krůček k sorbetu, oblíbenému chodu mnoha národních kuchyní.

Sorbet ze zeleného čaje

Do kastrůlku dáme vařit 350 ml vody a 120 g cukru. Jakmile začne voda vřít, odstraníme nádobu z ohně a přidáme lístečky zeleného čaje, které jsme předem rozmixovali. Louhujeme 1 minutu a poté přidáme kůru limetky. Vše se opět louhuje dalších 5 minut, pak nápoj přecedíme a necháme pár minut stydnout. Čaj nalijeme do mixéru. Současně vyšleháme sníh z jednoho bílku a 30 g moučkového cukru. Jakmile čaj v mixéru dosáhne požadovanou konzistenci, přidáme sníh a necháme ještě běžet asi minutu. Hotový sorbet nalijeme do nádoby a uložíme do mrazáku, kde jej necháme nejméně 3 hodiny. Sorbet servírujeme s pomerančovými kousky, ozdobíme ho lístkem máty a poprášíme cukrem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře