Reklama
reklama

Zdravé a sladké objevy nejen z mléka

Jak jste na tom se sladkostmi? Řadíte se mezi „závisláky“, nebo se cukru raději velkým obloukem vyhýbáte?

Můj vztah k cukru a všemu sladkému obecně do obrovské míry ovlivnili (a dnes jim za to děkuji!) moji rodiče, respektive, moje maminka. Už coby mrňavému dítěti, které sotva umělo mluvit, bylo vštěpováno, že cukr není zdravý, a i když možná moc dobře chutná, mému tělu nikdy nijak neprospěje. A tak jsem už jako dítě brala sladkosti jako „zakázané ovoce“, které se v podstatě nejí, nebo jen velmi výjimečně.

Jak jsem rostla a dostávalo se mi vlastního rozumu, vytvářela jsem si na tuto „problematiku“ i vlastní názor, který samozřejmě, stále znatelně ovlivňovala maminka:) Měli jsme totiž obchod se zdravou výživou – takže jsem, chtě nechtě, vyrůstala pod vlivem bylinek, sójových mas a párků, tofu, mořských řas a sladkostí – v podobě sušeného ovoce. A já, občasný brigádník – prodavač, jsem si ke všem těmto – v té době zaručeně zdravým věcem, vytvořila velmi silné pouto, které mi přetrvalo dodnes.

Abych se ale dostala k jádru věci, když píšu o sladkostech. Sladkosti jsem se prostě naučila nemít ráda. Tím, že jsem si je zošklivila ve své hlavě, mi přestaly skutečně chutnat a pohled na čokoládu, nebo pytlík chemicky barevných bonbonů, ve mně vyvolával odpudivé dojmy. Zkrátka, představa, že do sebe „liju“ litry cukru, byla pro mě absolutně šílená.

Můj postoj ke zdravým věcem tak setrval dodnes. Ovšem s tím rozdílem, že si sladké dobroty dopřávám. A moc mi chutnají. Jsou ovšem jiné, než takové sladkosti, které Vás napadnou na první moment. Jsou to sice sladká jídla, ovšem nesmírně kvalitní, bez „éček“, barviv, konzervantů, s minimem (nebo vůbec žádným) bílého cukru.

Je to i o tom, že moje tělo si s přibývajícím věkem nějak začalo samo o cukr říkat. Mám dvě děti a obrovský výdej energie přes den, takže potřeba cukru byl asi jasný signál, že je potřeba doplňovat zásoby i v tomto směru.

Jak už jsem Vám psala dřív, objevila jsem v Brně skvělé prodejny se zdravými potravinami – SKLIZENO. Když píšu zdravými, nemyslím jen BIO, nebo RAW (které tu samozřejmě taky koupíte), ale s takovými potravinami, které pochází z výroby regionálních farmářů, výrobců a pěstitelů, kteří při zpracování spoléhají na dávno ověřené postupy, bez použití zbytečných přísad, konzervantů, zkrátka chemie. Tato filozofie mi je celkově velmi sympatická, proto si mě síť těchto prodejen okamžitě získala a moc ráda tu nakupuji.

A právě v obchodech SKLIZENO jsem narazila na spoustu zajímavých a pro mě doposud neznámých produtků, které jsem musela vyzkoušet. Jsou mezi nimi i sladké dobroty, které jsem si oblíbila okamžitě a pravidelně je snídám. A o co přesně se jedná?

Tak v první řadě mě dostaly úžasné hotové kaše k snídani od NAŠE KAŠE. Nikdy jsem nebyla příznivcem právě „kašovitých, sladkých dobrot“. Kromě cukru totiž nemusím ani mléko, které bylo vždy nedílnou součástí všech kaší. Ovšem tyto kašičky si mě získaly okamžitě. Jednak skvělým složením zdravých věcí a hlavně, úžasnou chutí. Nejdůležitější ovšem pro mě je, že kaše jsou bez mléka (maximálně s kokosovým), bez bílého cukru a bez chemie.

Další sladká dobrota, kterou jsem si ve SKLIZENU koupila a kterou opravdu miluji, je tzv. tapiocový puding. Na první pohled opět ne moc vábný  výrobek, který ovšem chutná fantasticky! Mám moc ráda všechny exotické chutě a přesně takový je i tento výrobek. Plný kokosového mléka, tapiocových perel, s čokoládou (k dostání ještě s meruňkami, nebo „čistý“). Opravdu vyzkoušejte:)

Pokud si „ulítáváte“ na dalších sladkých dezertech a dobrotách, vyzkoušejte tento tvarohový krém „Porubáček“. Zapomeňte na chemické „pribiňáčky“, plné tuku a cukru. Toto je výrobek na podobné bázi, ovšem skvělé kvality:) Pro Vás a samozřejmě, pro děti. Ty moje Porubáček milují!

Ovšem i tento tvarohový krém je skvělý, kvalitní složení bez zbytečností opět zaručeno. Vůbec, všechny produkty z Farmy rodiny Němcovy, jsou moc dobré, mám vyzkoušené nejen mléčné výrobky, ale i např. vynikající paštiky.

A dostávám se k  jogurtům. Bohužel, naprostá většina výrobků, které si říkají „jogurt“ a koupíte je v běžných prodejních sítích, mají k opravdovému jogurtu na míle daleko. Tolik konzervantů, chemie, barviv, naopak málo zdraví prospěšných jogurtových kultur. Ve SKLIZENU si vyberete z velké nabídky jogurtů – ať z kravského, nebo kozího mléka. Já upřímně kozí jogurty moc nemusím, za to ty z kravského mléka mám moc ráda. Opět zase sebe doporučuji ty z Farmy rodiny Němcovy.

A na závěr jeden TIP – na doplnění energie – nejen ráno, Vám v kombinaci s výše zmíněnými dobrotami skvěle poslouží tyčinky od Mixit – jsou opravdu moc dobré, jiné, než běžné müsli tyčinky. Doporučuji také tyčinky od Chimpanzee, seženete je ve vynikajicích chutích (mě si získala třeba červená řepa, nebo citron:)

www.coolbrnoblog.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře