Reklama
reklama

Vůně vanilky z šálku čaje. Připravte si pro chvíle pohody pravý vánoční čaj

Miliony lidí na celém světě slaví každoročně jeden z nejkrásnějších svátků – Vánoce. Doma vše voní pohodou okořeněnou o smyslnou vůni vanilky či skořice. Jsou to aromata symbolizující vůni svátečnosti a výjimečného charakteru svátků. Vůně vanilky se nemusí linout pouze z trouby při pečení cukroví, jež provoní celý byt, ale také z šálku s připraveným čajem. Vánoční čaje jsou typické chutí a vůní citrusů a vánočního koření.

Vyzkoušejte třeba pravý černý čaj obohacený o cukrové vánoční stromečky a aroma, jehož název vystihuje celou atmosféru – Veselé Vánoce. Je charakteristický svou výraznější chutí vánočního koření a perníku.

Nabízí se také čaj Rooibos Vánoční punč, jehož hlavní složkou je Rooibos, rozinky, švestky, přírodní aroma, jablka, hrušky, skořice, zázvor, červený pepř a měsíček.

Pravý vánoční čaj si lehce a jednoduše uděláte i doma. Potřebujete: 1/2 l vody, 5 hřebíčků, kousek celé skořice, pár zrnek kardamonu, 3 lžíce medu, 5-6 lžiček černého čaje, 1 litr vody

1/2 litru vody s kořením vaříme asi 20 minut pozvolným varem. Odstavíme a přidáme med. Do konvice nasypeme černý čaj, zalijeme vroucí vodou a necháme 5 minut vylouhovat. Šálky naplníme do poloviny kořeněným nálevem a dolijeme čajem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře