Reklama
reklama

Vůně vanilky z šálku čaje. Připravte si pro chvíle pohody pravý vánoční čaj

Miliony lidí na celém světě slaví každoročně jeden z nejkrásnějších svátků – Vánoce. Doma vše voní pohodou okořeněnou o smyslnou vůni vanilky či skořice. Jsou to aromata symbolizující vůni svátečnosti a výjimečného charakteru svátků. Vůně vanilky se nemusí linout pouze z trouby při pečení cukroví, jež provoní celý byt, ale také z šálku s připraveným čajem. Vánoční čaje jsou typické chutí a vůní citrusů a vánočního koření.

Vyzkoušejte třeba pravý černý čaj obohacený o cukrové vánoční stromečky a aroma, jehož název vystihuje celou atmosféru – Veselé Vánoce. Je charakteristický svou výraznější chutí vánočního koření a perníku.

Nabízí se také čaj Rooibos Vánoční punč, jehož hlavní složkou je Rooibos, rozinky, švestky, přírodní aroma, jablka, hrušky, skořice, zázvor, červený pepř a měsíček.

Pravý vánoční čaj si lehce a jednoduše uděláte i doma. Potřebujete: 1/2 l vody, 5 hřebíčků, kousek celé skořice, pár zrnek kardamonu, 3 lžíce medu, 5-6 lžiček černého čaje, 1 litr vody

1/2 litru vody s kořením vaříme asi 20 minut pozvolným varem. Odstavíme a přidáme med. Do konvice nasypeme černý čaj, zalijeme vroucí vodou a necháme 5 minut vylouhovat. Šálky naplníme do poloviny kořeněným nálevem a dolijeme čajem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře