Reklama
reklama

Týden kávy potěší milovníky nápoje z pražených zrnek

Už potřetí se Brno a jeho kavárny připojí k oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na první říjnový den. Týden kávy, letos pořádaný občanským sdružením Kulturárium ve spolupráci s Klubem znalců kávy od 1. do 7. října, přináší všem kávomilcům nejen program v zúčastněných kavárnách, ale i osvětové akce na nádvoří Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně.

Kaváren, brněnských i mimobrněnských, pražíren a obchodů s kávou se letos do akce zapojilo na osm desítek. Program přináší přednášky, výstavy, koncerty, speciální ochutnávky a mnoho dalšího.

Technické muzeum připravilo od 1. října v Místodržitelském paláci výstavu sbírkových předmětů s tematikou kávy. V 18 hodin bude v Místodržitelském paláci Týden kávy slavnostně zahájen „kávovou dance show“ a zapojené kavárny na tento večer chystají hudební program ve svých prostorách.

V pátek a v sobotu 4. a 5. října jsou návštěvníci zváni po celý den do Místodržitelského paláce na Kávové trhy. Na Degustační stezce ochutnají na čtyři desítky různých káv připravených více než desítkou různých metod přípravy kávy. Na každém stánku budou po oba dny baristé připraveni zodpovědět otázky příchozích, doporučit postup dané metody přípravy nebo si jen tak popovídat o kávě. Sobotní trh návštěvníky seznámí s celým spektrem dostupných způsobů domácí přípravy kávy. Na deseti stáncích zde kávoví vystavovatelé předvedou více než deset metod, jak si doma připravit kávu.

Na neděli jsou zvány zejména rodiny s dětmi. Dopolední dětský program v Místodržitelském paláci přinese poznávací hru o cestě kávového zrnka z plantáže do šálku. Odpoledne začíná program Na kafe s Maryšou, který se odehraje v kovárně v Těšanech. Na místo návštěvníky dopraví historický autobus ze sbírek Technického muzea.

Až do 7. října pak pokračuje kávový program zapojených kaváren – workshopy, pohádky pro děti, koncerty, přednášky a další. Zakončení tematického týdne se zhostí Stadec v Kounicově ulici kabaretní fraškou, módní přehlídkou a slosováním anketních lístků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře