Reklama
reklama

Týden kávy potěší milovníky nápoje z pražených zrnek

Už potřetí se Brno a jeho kavárny připojí k oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na první říjnový den. Týden kávy, letos pořádaný občanským sdružením Kulturárium ve spolupráci s Klubem znalců kávy od 1. do 7. října, přináší všem kávomilcům nejen program v zúčastněných kavárnách, ale i osvětové akce na nádvoří Místodržitelského paláce Moravské galerie v Brně.

Kaváren, brněnských i mimobrněnských, pražíren a obchodů s kávou se letos do akce zapojilo na osm desítek. Program přináší přednášky, výstavy, koncerty, speciální ochutnávky a mnoho dalšího.

Technické muzeum připravilo od 1. října v Místodržitelském paláci výstavu sbírkových předmětů s tematikou kávy. V 18 hodin bude v Místodržitelském paláci Týden kávy slavnostně zahájen „kávovou dance show“ a zapojené kavárny na tento večer chystají hudební program ve svých prostorách.

V pátek a v sobotu 4. a 5. října jsou návštěvníci zváni po celý den do Místodržitelského paláce na Kávové trhy. Na Degustační stezce ochutnají na čtyři desítky různých káv připravených více než desítkou různých metod přípravy kávy. Na každém stánku budou po oba dny baristé připraveni zodpovědět otázky příchozích, doporučit postup dané metody přípravy nebo si jen tak popovídat o kávě. Sobotní trh návštěvníky seznámí s celým spektrem dostupných způsobů domácí přípravy kávy. Na deseti stáncích zde kávoví vystavovatelé předvedou více než deset metod, jak si doma připravit kávu.

Na neděli jsou zvány zejména rodiny s dětmi. Dopolední dětský program v Místodržitelském paláci přinese poznávací hru o cestě kávového zrnka z plantáže do šálku. Odpoledne začíná program Na kafe s Maryšou, který se odehraje v kovárně v Těšanech. Na místo návštěvníky dopraví historický autobus ze sbírek Technického muzea.

Až do 7. října pak pokračuje kávový program zapojených kaváren – workshopy, pohádky pro děti, koncerty, přednášky a další. Zakončení tematického týdne se zhostí Stadec v Kounicově ulici kabaretní fraškou, módní přehlídkou a slosováním anketních lístků.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře