Reklama
reklama

Třicet pletýnek upletla mladá pekařka ani ne za čtyři minuty

Šestice soutěžících mladých pekařů se ve čtvrtek na brněnském výstavišti pokusila o překonání rekordu z roku 2012 v pletení třiceti pletýnek na čas. A podařilo se! Když se stopky Miroslava Marka z pelhřimovské agentury Dobrý den zastavily na čase 3:47:45, mohla studentka 3. ročníku Střední odborné školy gastronomie a potravinářství Jeseník Andrea Kubalová vítězně zvednout ruce nad hlavu. Do té doby platný rekord překonala o sedm vteřin.

Do finále se probojovalo šest nejrychlejších z patnácti studentů, čtyři dívky a dva chlapci, kteří v rámci soutěže Pekař roku 2014 – junior museli nejdříve uplést poloviční počet, tedy 15 pletýnek. Finále bylo velmi vyrovnané a vítězku dělila od druhého místa jedna vteřina. „Je to nový český rekord,“ oznámil Miroslav Marek, který přidal i několik zajímavostí ze svého oboru. Například to, že agentura v minulosti registrovala nejdelší chléb v České republice, největší chlebový betlém či chlebový hrad Karlštejn.

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů, který letos soutěž Pekař roku vyhlásil již po devatenácté, dnes také oznámil výsledky ve třech soutěžních kategoriích. Nejatraktivnějším pekařským výrobkem se stal “Myslivcův svět“ z dílny Markéty Šustové a Anny Konečné ze Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. V cukrářské kategorii nejvíce porotu zaujal výrobek Svatební den Moniky Hermanové ze Střední školy potravinářské, obchodu a služeb Brno. Pekařem roku 2014 se po dvou dnech soutěžního klání stal David Federla ze Střední školy hotelové a služeb Kroměříž. “Soutěž byla vyrovnaná a soutěžící dosahovali dobrých výsledků. Je to dobrá zpráva, že máme v našem oboru mladé naděje, a přál bych si, aby zůstaly u řemesla,“ řekl na závěr soutěže Roman Teisler, předseda představenstva Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře