Reklama
reklama

Třicet pletýnek upletla mladá pekařka ani ne za čtyři minuty

Šestice soutěžících mladých pekařů se ve čtvrtek na brněnském výstavišti pokusila o překonání rekordu z roku 2012 v pletení třiceti pletýnek na čas. A podařilo se! Když se stopky Miroslava Marka z pelhřimovské agentury Dobrý den zastavily na čase 3:47:45, mohla studentka 3. ročníku Střední odborné školy gastronomie a potravinářství Jeseník Andrea Kubalová vítězně zvednout ruce nad hlavu. Do té doby platný rekord překonala o sedm vteřin.

Do finále se probojovalo šest nejrychlejších z patnácti studentů, čtyři dívky a dva chlapci, kteří v rámci soutěže Pekař roku 2014 – junior museli nejdříve uplést poloviční počet, tedy 15 pletýnek. Finále bylo velmi vyrovnané a vítězku dělila od druhého místa jedna vteřina. „Je to nový český rekord,“ oznámil Miroslav Marek, který přidal i několik zajímavostí ze svého oboru. Například to, že agentura v minulosti registrovala nejdelší chléb v České republice, největší chlebový betlém či chlebový hrad Karlštejn.

Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů, který letos soutěž Pekař roku vyhlásil již po devatenácté, dnes také oznámil výsledky ve třech soutěžních kategoriích. Nejatraktivnějším pekařským výrobkem se stal “Myslivcův svět“ z dílny Markéty Šustové a Anny Konečné ze Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka. V cukrářské kategorii nejvíce porotu zaujal výrobek Svatební den Moniky Hermanové ze Střední školy potravinářské, obchodu a služeb Brno. Pekařem roku 2014 se po dvou dnech soutěžního klání stal David Federla ze Střední školy hotelové a služeb Kroměříž. “Soutěž byla vyrovnaná a soutěžící dosahovali dobrých výsledků. Je to dobrá zpráva, že máme v našem oboru mladé naděje, a přál bych si, aby zůstaly u řemesla,“ řekl na závěr soutěže Roman Teisler, předseda představenstva Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře