Reklama
reklama

Špilberk opět otevřel vinárnu. Specialitou mezi deserty je hradní frgál

Hradní vinárna v jižním křídle hradu Špilberku přivítala v závěru minulého týdne první hosty. Poté, co její prostory prošly spolu s touto částí hradu kompletní rekonstrukcí, vstoupila vinárna po několikaleté pauze do nové éry. V ní chce získat pověst podniku, který nabízí nejen prvotřídní kuchyni, ale i jedinečná vína vyráběná přímo na Špilberku a nádavkem i utěšený výhled na jižní panoráma města Brna se siluetou kopců Pálavy.

„V restauraci budeme nabízet moravskou a českou kuchyni s moderními prvky. Specialitou budou zvěřinová jídla jako jelení hřbet s glazírovanými kaštany nebo křepelka na šouletu,“ řekl nájemce vinárny Igor Macášek. „Mezi dezerty bude specialitou hradní frgál dle vlastního receptu vyvinutého speciálně pro Hradní vinárnu,“ upozornil.

Vinotéka a archiv Hradní vinárny bude nabízet moravská vína a speciálně „VOC“ vína (vína originální certifikace) ze znojemské podoblasti. „Od podzimu letošního roku začneme nabízet svoje vína vyrobená přímo ve sklepě hradu Špilberku. Bude se jednat o speciální edice cuvée vín z hradního sklepa,“ uvedl Macášek. „Od jara 2015 začneme nabízet exkluzivní edice slámového vína, dosoušeného přímo na půdě hradu Špilberku a vyrobeného v jeho sklepě,“ dodal.

Prostor Hradní vinárny včetně hlásky prošel v letech 2011-13 úplnou rekonstrukcí za dohledu odborníků z oboru památkové péče. Podařilo se zde zrestaurovat historicky velice hodnotná kachlová kamna a dřevěné interiérové prvky, které byly doplněny o repliku výčepu.

Pro veřejnost se Hradní vinárna otevřela v pátek 7. března. Otevírací doba je stanovena na 10 až 23 hodin, od pondělí do neděle. (www.brno.cz)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře