Reklama
reklama

Špilberk opět otevřel vinárnu. Specialitou mezi deserty je hradní frgál

Hradní vinárna v jižním křídle hradu Špilberku přivítala v závěru minulého týdne první hosty. Poté, co její prostory prošly spolu s touto částí hradu kompletní rekonstrukcí, vstoupila vinárna po několikaleté pauze do nové éry. V ní chce získat pověst podniku, který nabízí nejen prvotřídní kuchyni, ale i jedinečná vína vyráběná přímo na Špilberku a nádavkem i utěšený výhled na jižní panoráma města Brna se siluetou kopců Pálavy.

„V restauraci budeme nabízet moravskou a českou kuchyni s moderními prvky. Specialitou budou zvěřinová jídla jako jelení hřbet s glazírovanými kaštany nebo křepelka na šouletu,“ řekl nájemce vinárny Igor Macášek. „Mezi dezerty bude specialitou hradní frgál dle vlastního receptu vyvinutého speciálně pro Hradní vinárnu,“ upozornil.

Vinotéka a archiv Hradní vinárny bude nabízet moravská vína a speciálně „VOC“ vína (vína originální certifikace) ze znojemské podoblasti. „Od podzimu letošního roku začneme nabízet svoje vína vyrobená přímo ve sklepě hradu Špilberku. Bude se jednat o speciální edice cuvée vín z hradního sklepa,“ uvedl Macášek. „Od jara 2015 začneme nabízet exkluzivní edice slámového vína, dosoušeného přímo na půdě hradu Špilberku a vyrobeného v jeho sklepě,“ dodal.

Prostor Hradní vinárny včetně hlásky prošel v letech 2011-13 úplnou rekonstrukcí za dohledu odborníků z oboru památkové péče. Podařilo se zde zrestaurovat historicky velice hodnotná kachlová kamna a dřevěné interiérové prvky, které byly doplněny o repliku výčepu.

Pro veřejnost se Hradní vinárna otevřela v pátek 7. března. Otevírací doba je stanovena na 10 až 23 hodin, od pondělí do neděle. (www.brno.cz)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře