Reklama
reklama

To nejlepší z rybníka: Bojovný tolstolobik

Na řadě míst jižní Moravy se centrem dění posledních dní staly rybníky. Výlovy rybáři zpestřili různými zajímavými akcemi a hlavně prodejem ryb a ochutnávkami rybích a jiných specialit.

Rybáři až čtrnáct dnů dopředu pomalu vypouští rybník a loví kapitální kousky. Každý rybník schovává velké ryby, které rybáři po ulovení vracejí zpátky. Při tradičním výlovu je umísťují do speciálních prosklených kádí, aby je mohli návštěvníci obdivovat. Například rybník Dvorský u Hodonína nabízí veterány - kapry Lojzu a Frantu a sumce Oldu a Vlaďku. Rybník Vrkoč u Pohořelic ukázal okrasné druhy ryb chovaných v rybníku včetně parádního sumce, candáta a štiky. Většina vylovených ryb skončí na vánočním stole, část z nich - kapři, amuři, tolstolobici, líni, candáti, štiky a sumci - putují ke stánkům, kde si je lidé, mohou zakoupit.  

Šéfkuchař Jiří Vařílek nedá na výlovy rybníků dopustit. Čerstvé rybí maso je podle něj pochoutkou. „Doporučuji ochutnat rybu s očima dole – tolstolobika. Bojovný tolstolobik se v kulinářské magii odedávna považuje za účinné afrodiziakum,“ říká Vařílek a přidává recept.

Tolstolobik s hořčicovým máslem

Ingredience: 4 porce tolstolobika, 1 cibule, 1 hřebíček, 1 bobkový list, voda, sůl, na hořčicové máslo: 120 g másla, 2 lžíce horčice, citrónová šťáva, cukr, sůl.

Příprava: cca 40 minut: do osolené vody dáme oloupanou rozpůlenou cibuli se zapíchnutým hřebíčkem, bobkový list a povaříme asi 10 minut, do vývaru vložíme rybu a zvolna vaříme do změknutí

Máslo rozehřejeme, nejlépe ve vodní lázni, přidáme hořčici a zvolna, za stálého míchání přivedeme téměř k varu, podle chuti přisolíme a přisladíme a přidáme citrónovou šťávu.

Uvařené porce ryb vyjmeme a přelijeme horkým hořčicovým máslem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře