Reklama
reklama

Máte před sebou pracovní pohovor? Myslete i na jídlo, ovlivní váš výkon

I jídlo může ovlivnit váš výkon. Správně zvoleným jídlem můžete nastartovat svou mozkovou aktivitu a vizuální obraz. A správně zvolené jídlo vám může pomoci při pohovoru, pokud se ucházíte o zaměstnání.

Základem úspěchu je vyčistit si po jídle zuby. Personalista nemusí vědět, co jste jedli ať už pachem z vašich úst nebo zbytky jídla mezi zuby. I když jste nachlazení a milujete cibuli či česnek, tentokrát to vynechejte.

Zvolte správnou porci jídla. Prázdný žaludek nedoporučují ani psychologové - omezuje to vaše smysly. Příliš plný žaludek snižuje vaši pozornost. Tělo spaluje energii a mozku se nedostává potřebné množství krve. V takovém případě si budete chtít raději odpočinout a budete unaveni.

Posilňujete se před pohovorem skleničkou alkoholu? Zvažte svou volbu, alkohol vám může být cítit z úst a navíc může rozšířit vaše smysly.

Nastartujte váš den tou správnou snídaní, i když jdete na pohovor až odpoledne. Vhodná jsou vajíčka a celozrnné pečivo (zdroj proteinu). V tomto případě není vhodná bageta se sýrem, která vám dodá 500kalorií a 20gramů tuku, snižuje energii a roste hlad už dlouho před obědem. Podobně fungují koblihy, palačinky, croissanty apod. Správná a vydatná snídaně pozitivně ovlivní stav mysli.

Proti stresu je vhodný nízkotučný jogurt s oříšky. Jogurt obsahuje lysin a oříšky mají arginin. Obě tyto aminokyseliny působí na hladinu stresu (snižují ji až o polovinu). Ideální doba kdy si svačinku sníst je cca 1,5-2 hodiny přes pohovorem. Vhodné jsou sezamové semínka obsahující zinek, který odbourává stres. Vyhněte se sodovce. Studia z Ameriky prokázaly, že lidé, kteří pijí denně sodovku, jsou třikrát více v depresi, oproti těm co ji nepijí. Sladkosti poskytují jen krátkodobé dobití těla energií a zatěžují nadledvinky. To může mít za následek podrážděnost, špatné soustředění a depresi. Alkohol je velkou příčinou stresu (omezení schopnosti jater odvádět z těla toxické látky, oslabuje imunitu, zvětšuje tukové usazeniny na srdci).

Borůvky obsahují antioxidanty, které povzbuzují činnost mozku. Ideální jsou divoké borůvky. Dále pak banán, hroznové víno - zdroj " rychlé energie" ve formě glukózy

Pro zvýšení energie jsou vhodné oříšky ve směsi s rozinkami. Rozinky obsahují draslík, který přeměňuje cukr na energii. Oříšky obsahují hořčík, který zlepšuje nervovou funkci. Při nízkém množství hořčíku tělo produkuje více kyseliny mléčné, což se projevuje únavou .

Vyhněte se kávě, kofein vás na chvíli vzpruží, ale poté následuje silný nárůst cukru v krvi - energetický úbytek. Způsobuje uvolňování adrenalinu a tedy nárůst stresu. Kofein je silné diuretikum ( odvádí z těla vodu). Jeho přebytek způsobuje podrážděnost, třes a nesoustředěnost. Pokud si tedy dáte určité množství kávy nebo jiných nápojů s obsahem kofeinu a nedoplníte potřebné množství tekutiny, dostaví se únava a ospalost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře