Reklama
reklama

Kde v Brně najdete thajskou kuchyni?

Milujete thajskou kuchyni a tak trochu v Brně tápate, kde ji zde najdete? Tak čtěte!

Pokud si já na něčem vyloženě gastronomicky „ulítávám“, je to thajská kuchyně. Miluju používané suroviny, kokosové mléko, thajský lilek, ryby, mořské plody, koření – koriandr, thajskou bazalku, citronovou trávu, galangal… Kombinace těchto pochutin mi totiž přijdou jako naprosto geniální a kdykoliv si cokoliv thajského dám, mé chuťové buňky prožívají něco neskutečného.

V Brně bohužel moc vyloženě thajských restaurací nenajdete, což je škoda. Je fakt, že thai food je stále ještě pro mnoho lidí něco nového a předsudky vůči nevábně vypadajícím mořským plodům z něj zatím oblíbenou kuchyni nedělají. Klasický Čech si prostě raději dá gulášek se šesti, než nějaké dosud neprobádané novoty.

Je také ale dost lidí, kteří rádi zkouší nové věci, cestují po světě a s oblibou ochutnávají místní speciality. Já mezi ně patřím a právě thajská kuchyně mi moc přirostla k srdci. Poté, co jsem se přistěhovala do Brna, jsem tady žádnou thajskou restauraci ale nenašla… Nevzdala jsem to a jelikož má touha po těchto specialitách byla silnější, než moje vlastní kuchařské dovednosti, přihlásila jsem se na kurz vaření thajské kuchyně. Zde jsem se naučila vařit několik thajských specialit a navíc, seznámila jsem se se stějně zapálenými lidmi, kteří mi poradili, kde najít super thai food v Brně. Z vlastní zkušenosti doporučuji tedy dvě restauracace - Pad Thai a Sabaidy. Vaří tam skvěle přímo rodilí Thajci, poradí vám s výběrem a doporučí to nejlepší, podle vašich představ.

Pokud ovšem spoléháte na kvalitu vlasních výtvorů a tápete, kde v Brně sehnat exotické suroviny – mám super tipy: čerstvé ryby, plody moře, seženete v Makru nebo v „rybárnách“ (jedna je třeba v OC Letmo). Veškeré další věci, jako autentickou kari pastu, kokosové mléko, thajskou rýži, bylinky (galangal, koriandr, thajskou bazalku, citrónovou trávu…) koupíte v obchůdcích s potravinami ve vietnamské tržnici v Brně na Olomoucké. Je zde pár mrňavých krámků s mnoha kolikrát šíleně vypadajícími potravinami a právě tady sežete všechny potřebné ingredience k vaření thajské kuchyně. Vše je zde skutečně levné (svazek bylinek cca 30,-). Já to řeším tak, že veškeré čerstvé bylinky a koření nasekám a dám do mrazáku. Na chuti jim to nic neubere.

www.coolbrnoblog.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře