Reklama
reklama

Jídlo z blízka chutná jinak. Jako jídlo. Nabízí ho brněnské restaurace

Kouzlo místních lahůdek i jejich cestu „z vidlí až na vidličku“ odhaluje návštěvníkům již třetí ročník letního gastronomického festivalu Jídlo z blízka. Od Až do 31. července si mohou hosté v 18 brněnských restauracích užívat degustační menu připravená výhradně z čerstvých sezónních surovin od regionálních producentů – například maso z Valašska, čerstvé ryby z Moravského krasu a rajčata ze Znojemska.

Mohou se osobně seznámit se sedláky, vinaři i malovýrobci delikates či poznat šéfkuchaře vařící „nešizenou“ kuchyni. V nabídce je také možnost vyzkoušet si tradiční kulinářská řemesla, naučit se klasické recepty a na degustačních večerech okusit moravská vína.
Festival Jídlo z blízka představuje jednu z největších gastronomických událostí na jižní Moravě. „Je založen na konceptu tříchodových restauračních menu uvařených pouze ze špičkových lokálních surovin s rozkrytím jejich původu v jídelním lístku. Poskytuje tak prezentaci regionálním potravinářským výrobkům a výrobcům,“ uvedla Lucie Frgalová ze sdružení Slow Food Brno, které festival organizuje a prosazuje návrat místních surovin a tradic „pomalého jídla", uvádí organizátorka Lucie Frgalová.
Popularita festivalu každým rokem roste, v roce 2011 začínal v šesti restauracích, vloni se zapojilo již 13 podniků, letos zmíněných 18. V praktických dílnách pozvaní farmáři, vinaři, kuchaři i cukráři osobně představí své umění a umožní si je vyzkoušet. Tematické degustační akce s jídlem a vínem zpříjemní letní večery s blízkými či přáteli. „Akce doprovodného programu vloni navštívilo více než šest set,“ dodává Frgalová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře