Reklama
reklama

Cizokrajné suroviny vtrhly do českých fastfoodů

Rychlé občerstvení se mění a přizpůsobuje novým požadavkům a trendům. Klasické suroviny se dostávají do pozadí a středem pozornosti se stávají nové, netradiční a exotické kombinace chutí.

Nové, pro nás možná neznámé suroviny tak dovedou z fast foodu udělat pochoutku a v mnoha případech jsou pokrmy i o něco zdravější než v klasické verzi. Jaké suroviny to například jsou? Arašídové máslo? A znáte relish? Setkali jste se již s tunnbrodem?

Arašídové máslo – z nezdravé pochoutky na vrcholky fitness receptů

Kdyby ingredience měly svou vlastní anketu popularity, bylo by arašídové máslo jednoznačně „skokanem roku“. Dnes je arašídové máslo, které mělo pro většinu Evropy dlouhou dobu nálepku „americké, nezdravé, nevím, jak to chutná“, viditelně na vzestupu. Objevuje se čím dál častěji ve fitness receptech a nově i v Bageterii Boulevard. Kuchařka a foodblogerka Kamu s ním domazlila chuť bagety Kuřecí satay v novém jarním menu inspirovaném Asií. Tato pastovitá slanosladká pomazánka, vyráběná pouze z arašídů, rostlinného oleje a soli, v sobě totiž ukrývá perfektní kombinaci pro tělo velmi potřebných látek. Je sice z 50 % složena z tuku, ale jde o tuk zdraví prospěšný.

Tedy pouze mono- a polynenasycené kyseliny. A ty má každé zdravé tělo rádo. Navíc arašídové máslo obsahuje draslík, který snižuje riziko srdečních onemocnění, a hořčík, který napomáhá relaxaci svalů. V arašídovém másle je rovněž vláknina, takže každé tlusté střevo právě zajásalo. Je také tzv. „zaháněčem hladu“. Díky jeho konzistenci a složení po něm není tělo tolik hladové.

Relish – indické potěšení

Nevíte, co si představit pod slovem „relish”? V překladu má toto slovo dva významy. V prvním se samozřejmě jedná o označení doplňku k jídlu, ve druhém pak o „potěšení“ a „slast“. Relish neboli mixováním, vařením či nakládáním upravovaná zelenina a ovoce, pochází původně z Indie. Tahle pochoutka se úspěšně rozšířila do celého světa v podobě džemů, marmelád, chutney a dalších pochutin. A do Bageterie Boulevard doputovala ve formě mangového relishe ve spojení s marinovaným lososem, plátky avokáda, rajčat a vše je skvěle dochuceno koriandrem. Takový je Dýňový chleba mango&losos. Ochutnejte a budete si pomlaskávat.

Tunnbrod – uspokojí i veganské nadšence

Tenký švédský pšeničný chléb, kořeněný nejčastěji fenyklem a anýzem, se kdysi pekl podle tajného receptu v klášterech. Dnes je tato delikatesa rozšířená po celém světě. V Bageterii Boulevard můžete tunnbrod ochutnat v naprosté veganské pochoutce. Kamu do něj zabalila marinované kousky tofu s mrkví julienne, mungo klíčky, červenou cibulkou, okurkou a teriyaki omáčkou. Svěžest rolce dodávají kousky čerstvé máty. 

Červená perila – exotický všelék

Perila červená je u nás zatím skoro neznámá zelenina pocházející z Číny a Indie. Používá se hlavně v indické medicíně. Je to křovitá rostlina s antialergenními a antiseptickými účinky. Listy perily obsahují esenciální mastné kyseliny, které pomáhají snižovat cholesterol. Ochutnat ji můžete v bagetě Hovězí tamarind. Základem je tamarindová omáčka se zázvorem, citronovou trávou a chilli. Do bagety přijde také čínské zelí bok choy, tenké plátky oloupaného pomeranče a asijská bylinka – perila červená.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře