Reklama
reklama

Ideální domov: interiér šitý na míru

Domov je pro každého člověka zázemí, kde tráví většinu času. Tráví zde čas s rodinou, relaxuje, pracuje. Proto bychom na jeho vybavení šetřit neměli. Pokud chceme vytvořit místo, kam se budeme vždy rádi vracet, mělo by maximálně odpovídat našim potřebám a vkusu.

Díky široké škále možností se stala ze zařizování bytu docela věda. Pokud chceme do vybavení investovat větší finanční obnos, rozhodně se vyplatí spolupracovat s bytovým designérem či využít služeb jednotlivých bytových studií, kde vám prostor „okouknou“, naměří, navrhnou možnosti a doporučí nejlepší řešení. Určitě si také nechte zpracovat grafický návrh, abyste získali lepší představu o tom, jak bude váš budoucí interiér vypadat. I když máte bujnou fantazii a dokážete si váš byt vykreslit do nejmenšího detailu, pokud uvidíte řešení na papíře (případně monitoru počítače), snáze odhalíte případné nedostatky.

Trendy v interiérech

A co dnes nejvíce „letí“? Jednoduchost, rovné linie, přírodní materiály, kontrasty. Zatímco naše babičky se rády chlubily prosklenými vitrínami, vázičkami, keramikou a háčkovanými dečkami, dnes je trend zcela jiný. Navrch má účelovost a výrazný prvek – obraz, váza, socha – udělá víc, než spousta serepetiček, které obvykle působí chaoticky, takže si člověk nedokáže pořádně odpočinout. A toho prachu…

Vsaďte na řešení na míru

Každý člověk je originál a také každý interiér by se měl tohoto faktu pevně držet. Sériově vyráběný nábytek je samozřejmě skvělá věc a dá se z něj vykouzlit příjemné domácí hnízdečko, ovšem možnost přizpůsobit si prostor bytu zcela vlastním představám a nápadům otevírá nové příležitosti. Je to něco jako extraliga na poli bytového designu. Nábytek vyrobený na míru nejen že bude následovat váš vkus, ale také zajistí využití každého centimetru. Především v atypicky řešených interiérech – například podkrovních bytech či mezonetech – je nábytek na míru nejlepší způsob, jak si zajistit dostatečně dlouhý pracovní stůl nebo třeba výšku polic. Vestavěné skříně vám pak doma přidají mnoho úložného prostoru navíc. Konečně tedy budete mít kam uložit sezónní oblečení a obuv či vysavač a žehlicí prkno.

Pokojíček na míru

Nábytek šitý přímo na míru oceníte nejen vy, ale také vaše děti. Taková kuchyně uzpůsobená přímo na míru je dnes již samozřejmost – svědčí o tom také vzrůstající množství kuchyňských studií, která tuto službu nabízejí. Ovšem nechat si na míru zhotovit například nábytek do dětského pokoje zdaleka není tak časté. A je to škoda, protože právě dětský pokoj může poskytnout prostor k velmi kreativnímu řešení pro spánek, studium i zábavu. Obzvláště v domácnostech, kde žije více dětí a pokojíček bohužel není nafukovací, je to ideální cesta k tomu, jak ho trošku „přifouknout“. Například zásuvné postele, vestavěné skříně a vyvýšené pódium na hraní dokáží doslova zázraky.

Všemocná energie

Pokud máte při zařizování interiéru chuť i na trochu esoteriky, využijte oblíbené feng-shui, starobylou čínskou metodu, která vám pomůže zharmonizovat vnitřní prostor a zajistí, aby vaším bytem procházela pozitivní energie. Zařízení interiéru podle zásad feng-shui se věnují specializovaná studia. Pokud vám však stačí jen pár dobrých rad, pořiďte si příslušnou literaturu nebo využijte informací na internetu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře