Reklama
reklama

Dominikánská republika představila v Brně své nejoblíbenější místa a pláže

Dominikánská republika je v celosvětovém měřítku nejnavštěvovanější zemí v Karibiku. Zvyšuje se i počet českých turistů, kteří vždy na přelomu roku navštěvují tuto zemi, hlavně v období od října do března. „Podle statistik trávilo v roce 2013 v Dominikáně dovolenou 6191 turistů, což je asi o 500 více než v předchozím roce,“ říká Simona Juránková z Národního turistického úřadu Dominikánské republiky, která na veletrhu GO po tři dny přednášela o nejhezčích místech a plážích v zemi.

„Jsme na českém trhu od roku 2008 a vidíme velký pokrok v tom, jak se tato destinace dostává do povědomí lidí. Pozitivní informace je i ta, že se nám vrací spokojení klienti, kteří chtějí Dominikánskou republiku navštívit znovu,“ dodává Simona Juránková.

Synonymem pro dovolenou v Dominikánské republice jsou bílé písečné pláže s kokosovými palmami a průzračně čisté moře. Čeští turisté mají v této zemi tři nejoblíbenější místa. Tím prvním je na východě Punta Cana, oblast s 53 km dlouhým pobřežím a s možností výletů na venkov, na safari či plavání s delfíny, lachtany a rejnoky. „Punta Cana rozhodně vede, nicméně jsou turisté, kteří nechtějí jen relaxovat v hotelovém komplexu a rádi cestují za zážitky. V tom případě jim doporučujeme poloostrov Samaná na severovýchodním pobřeží, kde je krásná panenská příroda a kde je možné od poloviny prosince do března pozorovat velryby,“ říká Simona Juránková. Doporučuje i výlet do nedalekého národního parku Los Haitises, kde si přijdou na své nejen milovníci orchidejí, kterých zde roste přes 300 druhů, ale i další flóry a fauny. Třetí místo Puerta Plata na severu země si oblíbili zejména aktivní turisté, kteří mají rádi vodní sporty.

Pohádkových míst, kde je možné trávit dovolenou, však nabízí Dominikánská republika mnohem víc. Za zmínku stojí například Juan Dolio a Boca Chica, přístav La Romana s pláží Bayahibe, nedaleké město umělců a výletní destinace Altos de de Charon, mezi jehož návštěvníky patří i popové hvězdy Michael Jackson či Elton John, nebo dosud neobjevené destinace Barahona a Pedernales, vzdálené asi čtyři hodiny od hlavního města. Dominikánská republika může nabídnout i třítisícové hory, neboť ve vnitrozemí v pohoří Cordiella Central se nachází nejvyšší hora v celém Karibiku Pico Duarte (3098 m). Země má i nejníže položené místo, Lago Enriquillo, slané jezero, jehož obyvateli jsou američtí krokodýli či kolonie plameňáků.

„Lidé, kteří tady v Brně přišli na náš stánek a nikdy v Dominikáně nebyli, se zajímali hlavně o to, co a kde mohou vidět, jaká jsou nejoblíbenější a nejlepší místa pro dovolenou. Pokud chtějí cestovat například za kulturou, určitě nemohou vynechat Santo Domingo, město s dlouhou historií, první nemocnicí a univerzitou v Americe,“ říká Simona Juránková. Hlavní město založil v roce 1496 bratr Kryštofa Kolumba Bartoloměj. Návštěvníci zde mohou na jednom místě najít krásnou koloniální architekturu a určitě neuniknou ani hudbě a tanci v ulicích. „Merengue je životní styl a hudba vás provází od prvního okamžiku, kdy vystoupíte na letišti. Pokud jste nikdy netančili, tady se to určitě naučíte,“ říká PR asistentka dominikánského turistického úřadu. Podle jejích slov prochází hlavní město od minulého roku velkou proměnou na základě pětiletého plánu, kdy investuje hodně finančních prostředků do rekonstrukce infrastruktury, pěších zón, zeleně, čistoty a celkově do zpříjemnění prostředí pro turisty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře