Reklama
reklama

Lidem směřující na dolní nádraží chybí přechod na Zvonařce. Je to nebezpečné, říkají

Nová čekárna i nabídka jídel, ale bezpečí cestujících zůstává opomenuto. To je situace na dolním nádraží v Brně, kde cestující přecházejí přes autobusové nádraží Zvonařka bez přechodu.
Místo, kde lidé musí přejít bez přechodu Foto: Centrum news
Lidé chodí směrem na Dolní nádraží Foto: Centrum news
Řidiči autobusu mnohdy neberou ohled na chodce Foto: Centrum news
Lidé chodí směrem na Dolní nádraží Foto: Centrum news

Tisíce cestujících denně využívá dolní nádraží, které slouží jako náhrada tomu hlavnímu. Po půl roce od začátku výluky se postavila nová čekárna za zhruba pět milionů korun. Investice ale neputují směrem k vyšší bezpečnosti lidí.

"Chodím tudy denně. Řidiči autobusů neberou ohled na lidi, kteří míří na dolní nádraží. Už jsem několikrát viděl, že řidič vjel do davu lidí, kteří tak tak stačili uhnout. Navíc řidiči nepříjemně troubějí těmi hlasitými klaksony. Nedivil bych se, kdyby se tu stala nějaká nehoda," řekl Petr Havíř, který jezdí do Brna za prací.

"Přijížděli jsme na Zvonařku autobusem, který málem srazil asi pětici lidí, kteří zrovna přecházeli silnici směrem na dolní nádraží. Řidič z okénka začal nadávat cestujícím a cestující zase řidiči," podělil se o zkušenost Michal Šváb.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře