Reklama
reklama

Lidem směřující na dolní nádraží chybí přechod na Zvonařce. Je to nebezpečné, říkají

Nová čekárna i nabídka jídel, ale bezpečí cestujících zůstává opomenuto. To je situace na dolním nádraží v Brně, kde cestující přecházejí přes autobusové nádraží Zvonařka bez přechodu.
Místo, kde lidé musí přejít bez přechodu Foto: Centrum news
Lidé chodí směrem na Dolní nádraží Foto: Centrum news
Řidiči autobusu mnohdy neberou ohled na chodce Foto: Centrum news
Lidé chodí směrem na Dolní nádraží Foto: Centrum news

Tisíce cestujících denně využívá dolní nádraží, které slouží jako náhrada tomu hlavnímu. Po půl roce od začátku výluky se postavila nová čekárna za zhruba pět milionů korun. Investice ale neputují směrem k vyšší bezpečnosti lidí.

"Chodím tudy denně. Řidiči autobusů neberou ohled na lidi, kteří míří na dolní nádraží. Už jsem několikrát viděl, že řidič vjel do davu lidí, kteří tak tak stačili uhnout. Navíc řidiči nepříjemně troubějí těmi hlasitými klaksony. Nedivil bych se, kdyby se tu stala nějaká nehoda," řekl Petr Havíř, který jezdí do Brna za prací.

"Přijížděli jsme na Zvonařku autobusem, který málem srazil asi pětici lidí, kteří zrovna přecházeli silnici směrem na dolní nádraží. Řidič z okénka začal nadávat cestujícím a cestující zase řidiči," podělil se o zkušenost Michal Šváb.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře