Reklama
reklama

Lidem směřující na dolní nádraží chybí přechod na Zvonařce. Je to nebezpečné, říkají

Nová čekárna i nabídka jídel, ale bezpečí cestujících zůstává opomenuto. To je situace na dolním nádraží v Brně, kde cestující přecházejí přes autobusové nádraží Zvonařka bez přechodu.
Místo, kde lidé musí přejít bez přechodu Foto: Centrum news
Lidé chodí směrem na Dolní nádraží Foto: Centrum news
Řidiči autobusu mnohdy neberou ohled na chodce Foto: Centrum news
Lidé chodí směrem na Dolní nádraží Foto: Centrum news

Tisíce cestujících denně využívá dolní nádraží, které slouží jako náhrada tomu hlavnímu. Po půl roce od začátku výluky se postavila nová čekárna za zhruba pět milionů korun. Investice ale neputují směrem k vyšší bezpečnosti lidí.

"Chodím tudy denně. Řidiči autobusů neberou ohled na lidi, kteří míří na dolní nádraží. Už jsem několikrát viděl, že řidič vjel do davu lidí, kteří tak tak stačili uhnout. Navíc řidiči nepříjemně troubějí těmi hlasitými klaksony. Nedivil bych se, kdyby se tu stala nějaká nehoda," řekl Petr Havíř, který jezdí do Brna za prací.

"Přijížděli jsme na Zvonařku autobusem, který málem srazil asi pětici lidí, kteří zrovna přecházeli silnici směrem na dolní nádraží. Řidič z okénka začal nadávat cestujícím a cestující zase řidiči," podělil se o zkušenost Michal Šváb.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Řidiči, kteří nemohli několik měsíců najet v Brně od Bystrce přímo směrem na Pisárky na velký městský okruh, se konečně dočkali. Dostavěla se obslužná komunikace, která napojení zajistí, řekl...
20.01.2020 - 07:30
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká Brňany opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Komentáře