Reklama
reklama

Lidé se mohou těšit z revitalizovaného parku mezi ulicemi Křídlovická a Zahradnická

Mezi ulicemi Křídlovická-Zahradnická došlo ke slavnostnímu otevření revitalizovaného parku, ve kterém naleznou návštěvníci například venkovní gril, dětské hřiště nebo dva výběhy pro psy.

Park ve vnitrobloku ulic Křídlovická-Zahradnická představuje nejen místo sousedského setkávání, ale i o oázu zeleně, která v těchto parných dnech v centru města mnohdy chybí. Návštěvníky potěší například nový mobiliář ve formě laviček, odpadkových košů, veřejného grilu s posezením, fitness prvků nebo pítek pro lidi i zvířata. Děti ocení mimo jiné dráhu na kola či kolečkové brusle či hřiště na míčové hry s umělým povrchem, pro dospělé vznikl plácek pro pétanque nebo vyhrazené místo pro pikniky na trávě. Autorka projektu, architektka Eva Wagnerová, myslela i na drobnosti, díky tomu vzniklo třeba zimoviště pro ježky nebo budky pro ptáky.

Komplexně se opravily parkové cesty a revitalizována byla i část travnatých ploch. Zkrátka nepřijdou ani majitelé psů, v parku naleznou dva výběhy pro svoje mazlíčky s rozdělením na menší a vetší plemena. Velká péče byla věnována především zeleni. Úpravou řezem prošlo sedmačtyřicet kusů stávajících dřevin, vysazeny byly také pnoucí dřeviny, trvalky, ale také nové stromy jako lípy, javory, magnéloe a další. „Celkem tak bylo vysazeno přes patnáct set kusů nové zeleně, což je opravdu impozantní číslo,“ podotkla místostarostka Flamiková.

Na přání Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity došlo ke zpřístupnění vnitrobloku skrze areál fakulty, aby jej mohli ve chvílích volna využívat i studenti a pracovníci fakulty. „Celý projekt byl od počátku ukázkově projednáván s veřejností. Jsou to totiž zdejší obyvatelé, kteří znají přednosti i nedostatky tohoto prostoru. Lidem jsme vyhověli například v tom, že se vnitroblok bude na noc uzamykat jako ochrana před vandaly,“ dodala místostarostka Flamiková. Komplexní úprava parku ve vnitrobloku stála 9,3 milionu korun, přičemž Magistrát města Brna přispěl částkou 5,45 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře