Reklama
reklama

Lidé s kartou Brnopas mohou jezdit v MHD zadarmo

Lidé, kteří si koupí turistickou kartu Brnopas, mohou od dnešního dne jezdit v MHD zdarma. Zároveň mají zaručený vstup zdarma do 5 atrakcí v Brně.
Brnopas nabízí MHD zdarma Foto: MMB

Mezi volné vstupy patří zahrady nejznámějších brněnských vil (Stiassni, Löw-Beer, Tugendhat a Jurkovičovy), věž Staré radnice, brněnského podzemí, katedrála sv. Petra a Pavla a Zoo Brno. Karta s jednodenní platností vyjde dospělého na 290 korun, dítě na 190 korun. Brnopas existuje také ve dvou a třídenní variantě. Výhodou karty je také zaručený vstup do vily Tugendhat. Pro ostatní návštěvníky je čekací lhůta delší než půl roku. 

Cestující na letišti využijí od poloviny srpna nové infocentrum

V první polovině letošního roku odbavilo Letiště Brno přes 170 tisíc cestujících. Ti budou moci brzy využít nového infocentra, které připravuje město Brno ve spolupráci s letištěm. Praktičtější a reprezentativnější centrum bude umístěno ve spojovací chodbě mezi příletovou a odletovou halou a nahradí tak nynější stánek s okýnkem.

„Ve větším a otevřeném prostoru budeme moci rozšířit nabízený sortiment, ať už se jedná o destinační tiskoviny Brna a Jihomoravského kraje, nebo suvenýry z produkce TIC BRNO,“ uvedla zastupitelka Kristýna Černá. 

Zdroj: MMB

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
V Bilovicích nad Svitavou nestihl šedesátiletý muž v zatáčce doběhnout. Na trati ho srazil vlak a k celé situaci musel být přivolán vrtulník.
16.01.2020 - 18:30
Komentáře