Reklama
reklama

Letní prázdniny v kraji budou plné oprav a omezení dopravy. Některé se protáhnou do příštího roku

Velké opravy silnic a mostů v Jihomoravském kraji se začnou uskutečňovat od letních prázdnin. Jako každý rok tak bude červenec i srpen ve znamení objížděk a jiných dopravních změn.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Stavební sezóna v červenci a v srpnu bude na jižní Moravě rušná. Krajští radní na svém pondělním zasedání schválili sedm rekonstrukcí silnic a mostů za více než 173 milionů korun , které mají odstartovat o prázdninách. 

Celkem se rekonstrukce dočká pět mostů a necelých deset kilometrů vozovek, zejména na průtazích obcemi. Opravy bude kraj financovat z letošního příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury. Definitivní rozhodnutí o realizaci jednotlivých akcí však podléhá schválení SFDI, které se dá očekávat koncem května.  

Na dva úplně nové mosty se mohou těšit v Lomnici. Staré konstrukce na silnici III/3773 dělníci zbourají a jejich místo zaujmou mosty nové. „Součástí stavby je i rekonstrukce téměř 700 metrů přilehlých komunikací. Cenu odhadujeme na přibližně 14 milionů korun,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák. Práce by zde měly trvat od letošního července do listopadu.

Více než 4 kilometry silnice opraví Jihomoravský kraj v Otnicích a v Újezdu u Brna. Součásti stavby je ve městě Újezd u Brna i vybudování nové kanalizace. „Pracovat by se zde mělo od letošního srpna do července příštího roku,“ uvedl Hanák.

Dalšího 1,4 kilometrů vozovek opraví silničáři v Olešnici. Dva mosty opraví kraj ještě v Brankovicích a v Brně na ulici Sokolova. "V Brankovicích starý most úplně zbouráme a na jeho místě postavíme nový," řekl Hanák.

Oprava průtahu a mostu i rekonstukce dešťové kanalizace čeká i na obyvatele obce Kravsko. Dělníci by měli začít letos v červenci a skončit ještě v listopadu letošního roku. Opravy výmolů zmizí i z přibližně 1,9 kilometru dlouhého úseku silnice II/430 mezi Holubicemi a Rousínovem

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ke sporu dvou pejskařů v restauraci v centru města zamířili včera večer strážníci.
24.05.2018 - 20:16
Zbavit se nepotřebných věcí, výhodně nakoupit a nebo si užít příjemný den s programem pro celou rodinu. To vše nabízí židenický Sousedský blešák, který mohou lidé navštívit v sobotu 26. května od 14...
24.05.2018 - 14:10
Každý z nás si bezesporu přeje cítit se ve své domácnosti příjemně a komfortně. A jedním ze zásadních činitelů, kteří mají na naše dojmy vliv, je interiér a především podlaha.
24.05.2018 - 08:46
Trávník na zahradě, pod nohama, je klasika. Co ale kdybyste měli zeleň přímo nad hlavou? Nebojte se, nejedná se o podzemní kryt nebo zemljanku, nýbrž o viladům s unikátně řešenými střechami.
24.05.2018 - 07:28
Nejste spokojeni s kvalitou vody ve vaší domácnosti? Nechutná vám? Kupujete pravidelně balenou vodu a nebaví vás se s ní neustále nosit? Řešení je jednoduché. Dejte zelenou moderní technologii a...
23.05.2018 - 11:33
Náraz do střechy auta znejistil v pondělí v noci řidiče jedoucího po Hradecké ulici.
23.05.2018 - 07:38
Komentáře