Reklama
reklama

Lesná: rekonstrukce polikliniky skončila

Sídliště Lesná patří k těm nejstarším, a nutno podotknout i nejzelenějším v jihomoravské metropoli.

Městská čtvrť s katastrální rozlohou přes 2,5 km² tu vyrostla na přelomu 60. a 70. let 20. století a právě díky dostatku zeleně  a parků patří k atraktivním částem města. Kromě panelových domů jsou její součástí i rodinné domy, základní školy, polyfuknční komplexy i poliklinika. Její rekonstrukce byla nyní dokončena. Areál postavený podle návrhu Miluše Kopřivíkové, který již od svého vzniku funguje jako zdravotnické středisko, využívají pacienti od roku 1974. „Poliklinika na Halasově náměstí byla postavena na přelomu 60. a 70. let 20. století.  Od svého vybudování neprošla výraznějšími dispozičními úpravami nebo stavebními změnami. Rekonstrukci tedy potřebovala. Věřím, že pacienti i zdravotnický personál se budou v opravené budově cítit lépe,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

První etapa rekonstrukce objektu trvala téměř dva roky. Stavbaři zde začali podle projektu společnosti Arch.Design  pracovat v listopadu roku 2017. „Objekt byl víceméně v původním stavu od sedmdesátých let. Při opravě se pak postupně přicházelo na odlišnosti od původního projektu. Vypořádání se s nimi bylo jednou z příčin posouvání termínu dokončení,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund. Opravy se týkaly samotné budovy i jejího bezprostředního okolí. Nové jsou například chodníky. „V první etapě rekonstrukce bylo nutné zateplit obvodový plášť s výjimkou pavilonu C, opravit střešní plášť, vybudovat provoz laboratoře, nájemní jednotky nebo nový bezbariérový vstup. V suterénu pavilonů D a E je nová podlaha, dělníci také zaizolovali stěny přilehlé k zemině. Kompletně se vyměnily základní technické instalace a nové jsou i patrové rozvody. Plochy, které bezprostředně navazují na rekonstruované části polikliniky, prošly sadovou úpravou,“ vyjmenoval 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Rekonstrukcí polikliniky však změny na Lesné nekončí. V blízkosti střediska se nyní dokončuje multifunkční objekt a nové podoby by se mělo v budoucnu dočkat i Halasovo náměstí celkově. Navrhnout by ji měla Kancelář architekta města Brna, která zpracovala urbanistickou studii. „Současná podoba Halasova náměstí je nevyhovující a nedůstojná. Jde o území, které nebylo dokončeno podle původních plánů, a nyní je potřeba najít nové řešení. Proto jsme zpracovali urbanistickou studii, která vtiskne náměstí jasnou tvář,“ uvedl již dříve ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček. Místní novinky vítají. „Opravu poliklinika určitě potřebovala, už to nebylo moderní a určitě se tady bude i lépe pracovat. Moje doktorka je tady pořád  a na stejném místě, takže pro mě se toho moc nezměnilo. Změnu náměstí bych určitě poznal víc,” myslí si důchodce Václav Dobeš.   

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře