Reklama
reklama

Legendární závod je zpátky: na běžce čeká 18 pater schodů

Po pěti letech opět zažijí schody Fakulty strojního inženýrství brněnské techniky neobvyklý nápor. V co nejkratším čase se běžci pokusí zdolat osmnáct pater výškové budovy v rámci akce Strojařské schody 2017. Tento závod byl v minulosti velmi oblíbený a jeho pravidelnost narušila rozsáhlá rekonstrukce budovy.

Populární závod Strojařské schody vznikl v roce 2000 na popud Centra sportovních aktivit VUT v Brně a jeho poslední ročník se uskutečnil v roce 2012, před zahájením náročné rekonstrukce čtyřiasedmdesáti metrové výškové budovy. Po jejím dokončení to vypadalo, že se tradiční sportovní akci už nepodaří obnovit, vedení fakulty se ale nakonec rozhodlo závod opět uspořádat. Akce se bude konat 18. dubna a bude probíhat po celý den. Registrace účastníků začne již od půl osmé ráno a první běžci vyrazí krátce po desáté hodině. Po půl čtvrté odpoledne proběhne vyhlášení výsledků a bude následovat afterparty s grilováním. 

Závodit bude 200 jednotlivců a 50 štafetových týmů. Účastníci se mohou těšit také na běh kandidátů na krále a královnu brněnského Majálesu nebo na štafetu vedení univerzity, kdy se běhu zúčastní rektor VUT Petr Štěpánek, někteří prorektoři a také děkani vybraných fakult brněnské techniky. Startovné pro každého účastníka závodu je 50 korun a přihlášky lze podávat až do 14. dubna.

V letošním roce se bude tvořit také nový závodní rekord, jelikož dojde v závodu k mírné úpravě oproti předcházejícím ročníkům. „V roce 2012 padl mužský rekord v čase 1 minuta a 9 vteřin, jenže v té době závodníci vybíhali z druhého patra budovy. Letos se závod posouvá až do suterénu, takže očekáváme i vyšší čas, okolo 1 minuty a 45 vteřin“, uvedla tisková mluvčí VUT Radana Kolčavová.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře