Reklama
reklama

Lázně Hodonín budou provozovat také krytý bazén a koupaliště

Od příštího roku by v Hodoníně mohly spadat různé vodní aktivity pod jednu společnost. Ta by měla provozovat nejen lázeňské procedury, ale také krytý bazén a letní koupaliště. Nově vznikající společnost by pak měla být zapsána v září a plně začít fungovat od nového roku.

Zastupitelé města schválili na posledním veřejném zasedání záměr založit obchodní společnost, která bude provozovat kromě lázeňských činností také krytý bazén a letní koupaliště. „Důvodů, které vedly zastupitele k tomuto rozhodnutí, je více. Především stávající forma příspěvkové organizace, kterou Lázně Hodonín mají, je už překonána. Lázně dnes vykonávají převážně obchodní činnost, a to z vlastních prostředků, nikoli z prostředků města“, uvedl tiskový mluvčí města Hodonín Josef Horníček a doplnil, že nové právní postavení umožní Lázním lépe plánovat a rozvíjet vlastní podnikatelské aktivity.

Zároveň se tím řeší i budoucnost krytého bazénu a letního koupaliště, které dnes provozuje rovněž příspěvková organizace. Lázně i koupaliště spravují a obsluhují podobná zařízení a technologie, např. bazény a sauny. „Po zapsání do obchodního rejstříku začne nová společnost na podzim postupně přebírat lázeňské činnosti, zaměstnance a další aktivity tak, aby nebyla narušena letní sezóna koupaliště a lázní. Předpokládá se, že od nového roku by společnost mohla fungovat v kompletní podobě“, doplnil Horníček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře