Reklama
reklama

Lázně Hodonín budou provozovat také krytý bazén a koupaliště

Od příštího roku by v Hodoníně mohly spadat různé vodní aktivity pod jednu společnost. Ta by měla provozovat nejen lázeňské procedury, ale také krytý bazén a letní koupaliště. Nově vznikající společnost by pak měla být zapsána v září a plně začít fungovat od nového roku.

Zastupitelé města schválili na posledním veřejném zasedání záměr založit obchodní společnost, která bude provozovat kromě lázeňských činností také krytý bazén a letní koupaliště. „Důvodů, které vedly zastupitele k tomuto rozhodnutí, je více. Především stávající forma příspěvkové organizace, kterou Lázně Hodonín mají, je už překonána. Lázně dnes vykonávají převážně obchodní činnost, a to z vlastních prostředků, nikoli z prostředků města“, uvedl tiskový mluvčí města Hodonín Josef Horníček a doplnil, že nové právní postavení umožní Lázním lépe plánovat a rozvíjet vlastní podnikatelské aktivity.

Zároveň se tím řeší i budoucnost krytého bazénu a letního koupaliště, které dnes provozuje rovněž příspěvková organizace. Lázně i koupaliště spravují a obsluhují podobná zařízení a technologie, např. bazény a sauny. „Po zapsání do obchodního rejstříku začne nová společnost na podzim postupně přebírat lázeňské činnosti, zaměstnance a další aktivity tak, aby nebyla narušena letní sezóna koupaliště a lázní. Předpokládá se, že od nového roku by společnost mohla fungovat v kompletní podobě“, doplnil Horníček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře