Reklama
reklama

Lázně a víno, to je Hodonín

Ideální místo pro odpočinek a načerpání čerstvých sil, to může být Hodonín. Není to obvyklá a známá turistická destinace, ale má všechny předpoklady uspokojit všechny přání lidí, kteří potřebují vypnout a načerpat nové síly.
Písečenský rybník     Foto: Kajzrphotography

Možná ani nevíte, že Hodonín je lázeňské město. Moderní lázeňský komplex nabízí léčebnou a rehabilitační péči, ale také pobyty a služby samoplátcům a návštěvníci mohou využít také wellness. Lázně využívají jodobromovou minerální vodu označovanou jako solanka. Čerpá se s hloubky kolem dvou tisíc metrů, kde má teplotu kolem 70 °C. Léčivá voda působí biostimulačně, zlepšuje funkci cévního systému, přírodním způsobem dezinfikuje a při sublimaci působí blahodárně na dýchací cesty.  

Pobyt v lázních lze spojit s aktivním pohybem. Hodonín leží v rovinách okolo řeky Moravy a tak výlety na kole zvládnou i netrénovaní nesportovci. Vyrazit lze i na procházky v okolí, kolem řeky Moravy, do okolních lesů, nebo do vinic.

Z Hodonína máte na dosah ruky řadu známých vinařských obcí. Každý znalec dobrého vína zná Mutěnice, Čejkovice, Velké Pavlovice nebo Strážnici. V Petrově doslova pár kroků od vlakové zastávky se nacházejí také slavní malované sklepy Plže, jejichž historie sahá až do 15. století. Vlak je ideální dopravní prostředek po této vinařské oblasti. Díky cestování vlakem lze bez rizika nehody nebo pokuty degustovat místní bohatství.

Hodonín leží na hlavním železničním koridoru z Ostravy do Břeclavi. Přímé expresy a rychlíky sem jezdí v intervalu dvě hodiny z Olomouce nebo z Ostravy. Z Brna jezdí rychlé spoje ve špičce dokonce každou hodinu a při cestě do Hodonína lze cestovat také vlaky railjet a mezistátními expresy z Prahy nebo Pardubic a v Břeclavi přestoupit na místní vlaky. Hodonín je pak železniční uzel pro místní spoje. Vlakem se pohodlně dostanete do Strážnice, Petrova, Velkých Pavlovic, Mutěnic nebo do Břeclavi, odkud je to jen co by kamenem dohodil do Valtic a celého kouzelného krajinářského parku Lednicko-valtického areálu.

Oblast je tak ideálním cílem i pro milovníky historie, památek a architektury. Ohromným lákadlem je zmíněný Lednicko-valtický areál, ale lákavé jsou třeba i památky na nejstarší osídlení na slovanském hradišti v Mikulčicích nebo zámek a skanzen ve Strážnici.

Mezi další cíle výletů v Hodoníně a jeho okolí může být třeba zoologická zahrada a řada rozhleden.

Autor: 
PR
Aktuálně
Nejméně tři týdny nebude fungovat specifický brněnský orloj na náměstí Svobody. V centru města stojí již 10 let, nyní jej čeká neodkladná repase. Skleněnky, které ze stroje pravidelně padají v 11...
10.07.2020 - 08:24
Pro všechny příznivce letních slavností s koncerty a pivními značkami z portfolia společnosti HEINEKEN nemáme dobrou zprávu. Den otevřených dveří v pivovaru Velké Březno (28. 8.), Den Starobrna (5. 9...
09.07.2020 - 19:44
Seznámit se s tradičními řemesly a se světem našich prababiček a pradědečků umožní malým i velkým návštěvníkům celodenní program s názvem Příběh o železe a dřevu. Ten otevře druhou červencovou sobotu...
09.07.2020 - 16:10
Společnost SAKO Brno ve spolupráci s brněnskou Mendelovou univerzitou a se společností Green Solution loni v červnu spustila výzkumný projekt sledující potravinový odpad v černých popelnicích.
09.07.2020 - 10:27
Podle sumáře kvality ovzduší v České republice za loňský rok obsadila nelichotivé druhé místo Zvonařka. Podle hydrometeorologů je viník zhoršení jasný. Stavební práce. Nyní Brno plánuje, jak kvalitu...
09.07.2020 - 08:53
O tom, že krást během nouzového stavu se nevyplácí, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. Ten v Brně odcizil pět kousků pečiva.
08.07.2020 - 13:53
Komentáře