Reklama
reklama

Kulturu a tradice národnostních menšin představí Babylonfest. Letos již podvanácté

Seznámit českou většinu s brněnskými sousedy původem z celého světa. Takový je už dvanáct let cíl Babylonfestu, festivalu umožňujícího vzájemné setkávání a představujícího zvyky a tradice. Letošní ročník bude zahájen dnes 19. září v parku Lužánky symbolickým sázením stromu. Program bude pokračovat do následujícího čtvrtka.

Návštěvníci Babylonfestu mohou okusit cizokrajné speciality, poznat tamější zvyky, tradice, hudbu a naučit se něco z cizích jazyků. Letošní ročník Babylonfestu zahájí dnes 19. září v 17 hodin v parku Lužánky sázení stromu. „Každý rok volíme jiný strom, vždy je pro nějaký národ typický. Letos půjde o lípu. Ta je už 171 let symbolem české státnosti, lidé věřili, že má pozitivní energii a pomáhá člověku proti zlým duchům. Pro nově příchozí představuje symbol svobody. Proto také zástupci každé z menšin uvážou na strom stuhu,“ popsal úvodní část Babylonfestu předseda Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna Marek Fišer.

Páteční část festivalu bude patřit klasické hudbě. V Křišťálovém sále Staré radnice vystoupí německý operní pěvec Martino Hammerle-Bortoloti, polská sopranistka Martina Macko, řecká pěvkyně Elli Aloneftou s klavíristkou Ouranii Menelaou a maďarské hobojistky Anikó Kovarikné Hegedüs a Anna Bajorné Pataki. Hostem koncertu bude tanečnice flamenca Veronica Vítová-Roa s kytaristou Petrem Vítem.

V sobotu se akce přesune do parku na Moravském náměstí, kde od 11 hodin návštěvníky čeká krojovaný průvod národnostních menšin, následovaný vystoupeními tanečních a hudebních souborů včetně ochutnávek tradičních pokrmů.

V pondělí od 18 hodin se v kabaretu Špaček uskuteční beseda, jejímž tématem bude příchod a život cizinců v České republice.

Ve středu bude festival pokračovat pub kvízem od 19 hodin v divadelním studiu Paradox. A ve čtvrtek od 17 do 19 hodin zakončí týdenní program hudebně-literární dílna v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4.

Celý program a více informací najdete zde.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře