Reklama
reklama

Kulturu a tradice národnostních menšin představí Babylonfest. Letos již podvanácté

Seznámit českou většinu s brněnskými sousedy původem z celého světa. Takový je už dvanáct let cíl Babylonfestu, festivalu umožňujícího vzájemné setkávání a představujícího zvyky a tradice. Letošní ročník bude zahájen dnes 19. září v parku Lužánky symbolickým sázením stromu. Program bude pokračovat do následujícího čtvrtka.

Návštěvníci Babylonfestu mohou okusit cizokrajné speciality, poznat tamější zvyky, tradice, hudbu a naučit se něco z cizích jazyků. Letošní ročník Babylonfestu zahájí dnes 19. září v 17 hodin v parku Lužánky sázení stromu. „Každý rok volíme jiný strom, vždy je pro nějaký národ typický. Letos půjde o lípu. Ta je už 171 let symbolem české státnosti, lidé věřili, že má pozitivní energii a pomáhá člověku proti zlým duchům. Pro nově příchozí představuje symbol svobody. Proto také zástupci každé z menšin uvážou na strom stuhu,“ popsal úvodní část Babylonfestu předseda Výboru pro národnostní menšiny Zastupitelstva města Brna Marek Fišer.

Páteční část festivalu bude patřit klasické hudbě. V Křišťálovém sále Staré radnice vystoupí německý operní pěvec Martino Hammerle-Bortoloti, polská sopranistka Martina Macko, řecká pěvkyně Elli Aloneftou s klavíristkou Ouranii Menelaou a maďarské hobojistky Anikó Kovarikné Hegedüs a Anna Bajorné Pataki. Hostem koncertu bude tanečnice flamenca Veronica Vítová-Roa s kytaristou Petrem Vítem.

V sobotu se akce přesune do parku na Moravském náměstí, kde od 11 hodin návštěvníky čeká krojovaný průvod národnostních menšin, následovaný vystoupeními tanečních a hudebních souborů včetně ochutnávek tradičních pokrmů.

V pondělí od 18 hodin se v kabaretu Špaček uskuteční beseda, jejímž tématem bude příchod a život cizinců v České republice.

Ve středu bude festival pokračovat pub kvízem od 19 hodin v divadelním studiu Paradox. A ve čtvrtek od 17 do 19 hodin zakončí týdenní program hudebně-literární dílna v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 4.

Celý program a více informací najdete zde.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Brněnský basketbalový klub mmcité1 má nového spolumajitele. Stala se jím izraelská společnost True Player Group.
04.06.2020 - 14:29
Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.
04.06.2020 - 07:44
Výherci čtenářské soutěže zavítali s magazínem Centrum news na premiéru představení Legenda do Cirkusu Humberto. Ta se odehrála v brněnském Komárově na Hněvkovského ulici.
03.06.2020 - 18:11
Na velmi nezvyklou situaci upozornil včera v podvečer městskou policii muž procházející přes prostranství před Janáčkovým divadlem. U světelné kašny tam seděli muž se ženou a ve vodě oplachovali...
03.06.2020 - 15:33
Zcela nový pohled na okolí vlakového nádraží se Brňanům naskytne zřejmě již za dva roky. Podle plánů skupiny Crestyl půjde k zemi obchodní dům na Dornychu v roce 2022 a následně se tu začne stavět....
03.06.2020 - 08:17
Dlouhodobý nedostatek míst v mateřinkách a stále rostoucí počet obyvatel Bystrce. Právě z těchto důvodů připravují brněnští radní výstavbu mateřské školky při ulici Nad Dědinou. Projektovat ji bude...
02.06.2020 - 16:35
Komentáře