Reklama
reklama

Kulturní centrum ve znojemském pivovaru?

Ve středu Znojma chybí kulturní a společenské centrum. Problém, který vadí většině místních obyvatel. Alespoň podle výsledků ankety Fóra Zdravého města. Podle ní jsou dalšími prioritními oblastmi k řešení například i dostavba obchvatu města, nová sportovní hala v prostorách lázní, zeleň na Horním a Masarykově náměstí, nedostatek veřejných toalet či zvýšení kontroly chování občanů.

Na hledání místa pro nové kulturní centrum se již radní zaměřili, podle starosty Znojma  Vlastimila  Gabrhela by mohlo vzniknout v prostorách bývalého pivovaru. Opozice však chce o tom, co se s areálem bude v budoucnu dít, ještě jednat.

Základem má být vybudování tamních inženýrských sítí. To patří k nejvýznamnějším investičním akcím, které Znojmo chystá pro letošní rok. „Areál v centru města začíná ožívat a dostavba funkčních inženýrských sítí je nezbytnou podmínkou pro jeho další rozvoj,“ uvedl starosta Gabrhel. Momentálně areál pivovaru již rok částečně využívá soukromý Znojemský městský pivovar. Za spolupráci s touto společností si radnice již vysloužila kritiku opozice, které před dvěma lety vadil způsob zveřejnění nabídky areálu. K jednáním o konkrétní budoucnosti centra by však podle obou stran mohlo dojít. Zatím je jisté, že pivovar bude využívat i Národní zemědělské muzeum, které v jeho prostorách otevře novou expozici pivovarnictví.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře