Reklama
reklama

Kulturní centrum ve znojemském pivovaru?

Ve středu Znojma chybí kulturní a společenské centrum. Problém, který vadí většině místních obyvatel. Alespoň podle výsledků ankety Fóra Zdravého města. Podle ní jsou dalšími prioritními oblastmi k řešení například i dostavba obchvatu města, nová sportovní hala v prostorách lázní, zeleň na Horním a Masarykově náměstí, nedostatek veřejných toalet či zvýšení kontroly chování občanů.

Na hledání místa pro nové kulturní centrum se již radní zaměřili, podle starosty Znojma  Vlastimila  Gabrhela by mohlo vzniknout v prostorách bývalého pivovaru. Opozice však chce o tom, co se s areálem bude v budoucnu dít, ještě jednat.

Základem má být vybudování tamních inženýrských sítí. To patří k nejvýznamnějším investičním akcím, které Znojmo chystá pro letošní rok. „Areál v centru města začíná ožívat a dostavba funkčních inženýrských sítí je nezbytnou podmínkou pro jeho další rozvoj,“ uvedl starosta Gabrhel. Momentálně areál pivovaru již rok částečně využívá soukromý Znojemský městský pivovar. Za spolupráci s touto společností si radnice již vysloužila kritiku opozice, které před dvěma lety vadil způsob zveřejnění nabídky areálu. K jednáním o konkrétní budoucnosti centra by však podle obou stran mohlo dojít. Zatím je jisté, že pivovar bude využívat i Národní zemědělské muzeum, které v jeho prostorách otevře novou expozici pivovarnictví.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře