Reklama
reklama

Krytá Tržnice Brno zahájila zkušební provoz. Stále není kompletně dokončená

V pondělí došlo k dlouho očekávanému otevření kryté tržnice na Zelném trhu, což potěší především všechny, kteří mají rádi lokální, čerstvé a kvalitní potraviny. Tržnice prozatím funguje ve zkušebním provozu, na její finální podobu si Brňané počkají do září.

Po zdlouhavé rekonstrukci někdejšího Domu potravin se konečně podařilo navrátit budově její původní účel. Ve třech patrech zde lidé najdou především potraviny, které se nedají prodávat pod otevřeným nebem. Konkrétně se jedná o maso, mléčné výrobky, vejce či ryby. Naopak zeleninu a ovoce koupí zájemci od jara do podzimu na již tradičním místě venkovních stánků na Zelném trhu. Spojením venkovního prostoru a kryté tržnice tak vzniká unikátní nákupní zóna, kde lidé budou moci nakoupit všechny potřebné čerstvé potraviny.

V přízemí tržnice se nachází Jazzová kavárna Podobrazy, která fungovala v letech 2000-2013 v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí, a od té doby čekala na své místo v opravené budově tržnice. Dále je zde také dětský koutek, kde rodiče mohou ponechat své děti a následně se ničím nerušeně věnovat nákupu. V prvním patře se pak nacházejí stánky s potravinami jako maso, sýry, medy, nakládaná zelenina či zvěřinové speciality. Ve druhém patře si lidé nakoupí víno, oříšky či koření. V každém patře je také jedna cukrárna, ale každá nabízí zcela jiný sortiment. Ta v přízemí láká návštěvníky na nepečené raw dorty, o patro výš se oproti tomu nabízí klasické zákusky jako špičky či větrníky. Navíc platí, že v obou patrech se budou obměňovat někteří krátkodobí nájemci, kteří budou prodávat jen několik dní v týdnu.

V nejvyšším třetím patře vyroste coworkingové centrum, které se vpodvečer bude měnit na tematický bar. „Jedním z velkých lákadel tržnice je i vyhlídková terasa, na které se můžete vyfotit se svými kamarády nebo třeba s věží Staré radnice,“ uvádí Jan Šmikmátor, tiskový mluvčí Tržnice Brno. Postupně v tržnici začínají vznikat také bistra, ve kterých se lidé budou moci občerstvit. Jídlo si budou moci vychutnat přímo v budově tržnice, nebo si jej odnesou s sebou.

Při slavnostním otevření v pondělí byla tržnice plná natěšených návštěvníků, a jinak tomu nebylo ani během úterního dopoledne. Ovšem kompletní nedokončenost tržnice a nezaplnění některých ploch působí poloprázdným dojmem. „Tržnice Brno se oficiálně nachází ve stavu zkušebního provozu. Musíme otestovat veškeré zapojené technologie a celý provoz budovy sladit. Máme na to čas do konce prázdnin. Stanovili jsme si už termín opravdu velkého a slavnostního otevření tržnice, a to 13. září,“ prozradil Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno.

Tržnice je nyní otevřená ve všední dny od 7 do 19 hodin, postupem času chtějí provozovatelé zavírat až úderem desáté hodiny večer. V sobotu je otevřeno pouze dopoledne od 7 do 13 hodin. Pokud ovšem přijdete hned v sedm hodin ráno neplatí, že by vás obsloužili všichni stánkaři. Tržnice nestanovuje žádný pevný začátek otevírací doby, avšak všichni stánkaři mají povinnost otevřít nejpozději o půl jedenácté. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře