Reklama
reklama

Kruhový objezd na Sportovní již brzy

Frekventovanou křižovatku s částí kruhového objezdu u výjezdu z Královopolských tunelů čeká v průběhu letošního roku rekonstrukce. Na základě dohody s městem Brnem dostaví chybějící polovinu kruhového objezdu společnost IMOS development, která má stavební záměry i na přilehlých pozemcích.

Křižovatka, na které se každé ráno tvoří kolona aut mířících do centra, se promění na úplný kruhový objezd. Řidiči tak získají pruh navíc a usnadní se jim přejezd do centra města. „Původní smlouva z roku 2012 počítala s tím, že chybějící část kruhového objezdu bude dostavěna jen v jednom pruhu. Vzhledem k aktuální dopravní situaci a vytíženosti křižovatky by to však nestačilo," uvedl náměstek primátora pro oblast majetku a investic Richard Mrázek. Jeho slova navíc podpořilo i doporučení ŘSD ohledně kapacitních požadavků na napojení velkého městského okruhu a Svitavské radiály.

Přesné datum zahájení stavebních prací ještě není známo. Podle výkonné ředitelky společnosti IMOS development Hany Vyplelové by však stavba měla být zahájena do dvou měsíců a měla by skončit do konce kalendářního roku. Dodává také, že se řidiči nemusejí bát o plynulost provozu. „Dojde pouze k minimálnímu omezení provozu, a to v době, kdy se propojí nová komunikace s tou stávající. Vždy se však budeme snažit provoz zatížit co nejméně, abychom řidičům nezpůsobili komplikace na trase do centra," doplnila Vyplelová.

Pozitivní zprávou pro řidiče je tedy fakt, že se dočkají rekonstrukce vytížené křižovatky, a přitom nebudou muset hledat po dobu stavebních prací náhradní objízdnou trasu. Společnost IMOS development v této lokalitě již nějakou dobu polemizuje s možností využití přilehlých pozemků pro stavbu nákupního centra, které plánovala stavět již v roce 2009 firma ACB Ponava. To se však nelíbí vedení královopolské radnice, které by zde mnohem raději vidělo vyrůst novou bytovou zástavbu. Podle Vyplelové je nyní vše ve fázi jednání. „Městská část upřednostňuje bydlení, takže teď nás čeká úprava původního projektu. Mohla by se vystavět bytová zástavba s doplňkovými funkcemi, které k tomu patří, ale na všem se stále pracuje," vysvětlila Vyplelová.

To, jestli v budoucnosti v místě vyrostou bytové jednotky či nákupní centrum, je ve hvězdách. Jisté však je, že řidiči do dvou měsíců začnou ve Sportovní ulici potkávat stavební jednotky a nejpozději v následujícím kalendářním roce by měl být kruhový objezd zcela funkční.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře