Reklama
reklama

Kruhový objezd na Sportovní již brzy

Frekventovanou křižovatku s částí kruhového objezdu u výjezdu z Královopolských tunelů čeká v průběhu letošního roku rekonstrukce. Na základě dohody s městem Brnem dostaví chybějící polovinu kruhového objezdu společnost IMOS development, která má stavební záměry i na přilehlých pozemcích.

Křižovatka, na které se každé ráno tvoří kolona aut mířících do centra, se promění na úplný kruhový objezd. Řidiči tak získají pruh navíc a usnadní se jim přejezd do centra města. „Původní smlouva z roku 2012 počítala s tím, že chybějící část kruhového objezdu bude dostavěna jen v jednom pruhu. Vzhledem k aktuální dopravní situaci a vytíženosti křižovatky by to však nestačilo," uvedl náměstek primátora pro oblast majetku a investic Richard Mrázek. Jeho slova navíc podpořilo i doporučení ŘSD ohledně kapacitních požadavků na napojení velkého městského okruhu a Svitavské radiály.

Přesné datum zahájení stavebních prací ještě není známo. Podle výkonné ředitelky společnosti IMOS development Hany Vyplelové by však stavba měla být zahájena do dvou měsíců a měla by skončit do konce kalendářního roku. Dodává také, že se řidiči nemusejí bát o plynulost provozu. „Dojde pouze k minimálnímu omezení provozu, a to v době, kdy se propojí nová komunikace s tou stávající. Vždy se však budeme snažit provoz zatížit co nejméně, abychom řidičům nezpůsobili komplikace na trase do centra," doplnila Vyplelová.

Pozitivní zprávou pro řidiče je tedy fakt, že se dočkají rekonstrukce vytížené křižovatky, a přitom nebudou muset hledat po dobu stavebních prací náhradní objízdnou trasu. Společnost IMOS development v této lokalitě již nějakou dobu polemizuje s možností využití přilehlých pozemků pro stavbu nákupního centra, které plánovala stavět již v roce 2009 firma ACB Ponava. To se však nelíbí vedení královopolské radnice, které by zde mnohem raději vidělo vyrůst novou bytovou zástavbu. Podle Vyplelové je nyní vše ve fázi jednání. „Městská část upřednostňuje bydlení, takže teď nás čeká úprava původního projektu. Mohla by se vystavět bytová zástavba s doplňkovými funkcemi, které k tomu patří, ale na všem se stále pracuje," vysvětlila Vyplelová.

To, jestli v budoucnosti v místě vyrostou bytové jednotky či nákupní centrum, je ve hvězdách. Jisté však je, že řidiči do dvou měsíců začnou ve Sportovní ulici potkávat stavební jednotky a nejpozději v následujícím kalendářním roce by měl být kruhový objezd zcela funkční.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře