Reklama
reklama

Znalec u soudu předložil nepravdivý posudek, nadržoval pirátovi silnic

Závažnost znaleckého slibu zřejmě bral na lehkou váhu znalec, kterého vyšetřovatel obvinil ze spáchání přečinu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek. Tento znalec z oboru dopravy koncem roku 2011 úmyslně předložil při hlavním líčení u Krajského soudu v Brně nepravdivý znalecký posudek. V tomto tendenčně vypracovaném posudku uvedl nepravdivé, nepodložené a zavádějící okolnosti, které by mohly být vnímány jako polehčující okolnost při rozhodování soudu ve prospěch obžalovaného.

Obžalovaný muž tehdy čelil žalobě pro přečin ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci. Toho se měl dopustit v létě roku 2010 poblíž obchodního centra Olympia v Modřicích. Tam měl svým VW Passattem úmyslně narazit do před ním jedoucí Škody Octavie. Tu řídila žena, kterou nemohl předjet, protože dávala přednost protijedoucím vozidlům při odbočování vlevo. To muže zřejmě rozčílilo a situaci se jal řešit nepochopitelným způsobem. Svým vozem narážel do Octavie poškozené, a když řidička vystoupila, smýkl s ní po kapotě.

"K objasnění průběhu incidentu a zejména kolize aut zúčastněných měl přispět znalec přibraný advokátem. Ten se však k vypracování znaleckého posudku postavil svérázně a v počítačovém programu nasimuloval situaci tak, že ve výsledku si podle něj napadená žena sama způsobila poškození své Octavie tím, že měla nacouvat do Avie, která v době kolize jela v souběžném jízdním pruhu," popsala posudek mluvčí policie Petra Vedrová.

Revizní posudek znaleckého ústavu ovšem potvrdil, že verze střetu mezi Octavií a Avií není technicky přijatelná, čehož si autor původního posudku musel být vědom. "Jako znalec tedy před soudem úmyslně uvedl nepravdu o okolnosti, která má podstatný vliv pro rozhodnutí. Obviněnému znalci teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky a zákaz činnosti," dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře