Reklama
reklama

Znalec u soudu předložil nepravdivý posudek, nadržoval pirátovi silnic

Závažnost znaleckého slibu zřejmě bral na lehkou váhu znalec, kterého vyšetřovatel obvinil ze spáchání přečinu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek. Tento znalec z oboru dopravy koncem roku 2011 úmyslně předložil při hlavním líčení u Krajského soudu v Brně nepravdivý znalecký posudek. V tomto tendenčně vypracovaném posudku uvedl nepravdivé, nepodložené a zavádějící okolnosti, které by mohly být vnímány jako polehčující okolnost při rozhodování soudu ve prospěch obžalovaného.

Obžalovaný muž tehdy čelil žalobě pro přečin ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci. Toho se měl dopustit v létě roku 2010 poblíž obchodního centra Olympia v Modřicích. Tam měl svým VW Passattem úmyslně narazit do před ním jedoucí Škody Octavie. Tu řídila žena, kterou nemohl předjet, protože dávala přednost protijedoucím vozidlům při odbočování vlevo. To muže zřejmě rozčílilo a situaci se jal řešit nepochopitelným způsobem. Svým vozem narážel do Octavie poškozené, a když řidička vystoupila, smýkl s ní po kapotě.

"K objasnění průběhu incidentu a zejména kolize aut zúčastněných měl přispět znalec přibraný advokátem. Ten se však k vypracování znaleckého posudku postavil svérázně a v počítačovém programu nasimuloval situaci tak, že ve výsledku si podle něj napadená žena sama způsobila poškození své Octavie tím, že měla nacouvat do Avie, která v době kolize jela v souběžném jízdním pruhu," popsala posudek mluvčí policie Petra Vedrová.

Revizní posudek znaleckého ústavu ovšem potvrdil, že verze střetu mezi Octavií a Avií není technicky přijatelná, čehož si autor původního posudku musel být vědom. "Jako znalec tedy před soudem úmyslně uvedl nepravdu o okolnosti, která má podstatný vliv pro rozhodnutí. Obviněnému znalci teď hrozí trest odnětí svobody až na tři roky a zákaz činnosti," dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře