Reklama
reklama

Zloději ukradli sochy, policie pátrá po svědcích

Blanenští kriminalisté řeší případ dvou ukradených soch, které neznámí pachatelé odcizili během minulého týdne v Senetářově.

Bronzová díla s názvy MIM DE BURAU a OMAHA byla společně s dalšími uměleckými výtvory umístěna ve volně přístupném parčíku situovaném vedle chalupy autora, kterému odcizením vznikla škoda ve výši jednoho milionu čtyř set tisíc korun.

Vzhledem k rozměrům a váze soch je zřejmé, že pachatelů bylo více. Kořist z místa činu odvlekli k silnici, kde měli připraveno auto. Vše nasvědčuje tomu, že akce byla dopředu plánována a že si zloději místo s předstihem obhlédli.

Manipulace s třímetrovými kolosy vážícími v prvním případě sedm set a v druhém čtyři sta padesát kilogramů musela být okolí nápadná. Díla byla navíc signována autorovou značkou doplněnou o rok vzniku.

Policisté proto žádají případné svědky, kteří by mohli přispět k odhalení pachatele či místa současného výskytu ukradených soch, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158. Pachatelům krádeže v tomto konkrétním případě hrozí po dopadení dvou až osmiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře