Reklama
reklama

Zloději ukradli sochy, policie pátrá po svědcích

Blanenští kriminalisté řeší případ dvou ukradených soch, které neznámí pachatelé odcizili během minulého týdne v Senetářově.

Bronzová díla s názvy MIM DE BURAU a OMAHA byla společně s dalšími uměleckými výtvory umístěna ve volně přístupném parčíku situovaném vedle chalupy autora, kterému odcizením vznikla škoda ve výši jednoho milionu čtyř set tisíc korun.

Vzhledem k rozměrům a váze soch je zřejmé, že pachatelů bylo více. Kořist z místa činu odvlekli k silnici, kde měli připraveno auto. Vše nasvědčuje tomu, že akce byla dopředu plánována a že si zloději místo s předstihem obhlédli.

Manipulace s třímetrovými kolosy vážícími v prvním případě sedm set a v druhém čtyři sta padesát kilogramů musela být okolí nápadná. Díla byla navíc signována autorovou značkou doplněnou o rok vzniku.

Policisté proto žádají případné svědky, kteří by mohli přispět k odhalení pachatele či místa současného výskytu ukradených soch, aby je kontaktovali prostřednictvím linky 158. Pachatelům krádeže v tomto konkrétním případě hrozí po dopadení dvou až osmiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře