Reklama
reklama

Zloději se o prázdninách činí. V Brně mizí WC štětky, věšáky i alkohol

Brněnské policisty zaměstnává nejvíc majetková trestná. Že se krade téměř vše a všude, o tom svědčí hned několik aktuálních případů.

Například v ulici Veveří v budově koncertního sálu odcizil neznámý pachatel z toalet čtyři luxusní WC štětky a odpadkový koš, čímž způsobil škodu bezmála osm tisíc korun. Podobnou zkušenost má i majitel jedné brněnské lékařské ordinace v centru Brna. Zloděj totiž přímo z čekárny pro pacienty odnesl celou dřevěnou stěnu s věšáky na kabáty.

V ulici Šťouračova si zase zloděj vyhlédl rovnou celý karavan. Majiteli obytného přívěsu tak způsobil škodu téměř padesát tisíc korun.

Ve vojenském areálu u venkovního bazénu v ulici Jana Babáka se zloděj vloupal do lednice s nápoji a odcizil celkem šedesát sedm různých nápojů v hodnotě čtrnáct set korun.

A patrně nepřekonatelnou chuť na tvrdý alkohol měl pětadvacetiletý mladík, který v těchto dnech navštívil obchodní dům v ulici Dornych. Přímo v prodejně vypil půl litrovou láhev rumu a pak prošel bez zaplacení přes pokladní zónu. Zloděj ovšem neunikl bystrému oku pracovníka bezpečnostní služby, který ho na místě zadržel. Mladík, který byl již v minulosti za krádeže odsouzen, střízlivěl v policejní cele a nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře