Reklama
reklama

Zloději motorek se pokusili uplatit celníky. Nabídli 500 euro

Tři silniční motocykly a čtyřicet litrů nafty se pokusili za úplatek převézt dva cizinci. Nedaleko Brna je zastavili jihomoravští celníci. Motorky byly kradené, zmizely ve Vídni.

Ve středu dopoledne mobilní hlídka celníků kontrolovala vozidla na rychlostní komunikaci R 52. Při průjezdu jedním z odstavných parkovišť ve směru na Brno si všimla dvou mužů, kteří si předávali kanystry a přenášeli je z jednoho vozu do druhého. Jednalo se o jeden osobní a jeden dodávkový vůz s běloruskými registračními značkami.

Celníci nejprve od mužů zjistili, že se mělo jednat o naftu z Rakouska, a pak je vyzvali k předložení dokladu o nákupu. Cizinci nebyli schopni žádný doklad předložit. Následně proto celníci důkladně zkontrolovali obě vozidla. V přepravním prostoru dodávky našli tři napohled téměř zánovní silniční motocykly, které měly být údajně zakoupeny v bazaru v Itálii. Ani k těm však cizinci nepředložili žádný doklad.

Při prověřování VIN kódů strojů se jeden z cizinců pokusil uplatit člena hlídky částkou 500 Euro. Následně to samé zopakoval i u druhého člena hlídky. Celníci situaci ohlásili nadřízeným a přivolali policii, která případ převzala. Potvrdila také, že motocykly byly před několika dny odcizeny ve Vídni.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře