Reklama
reklama

Zloději kradou naprosto všechno. Berou, co jim přijde pod ruku

Policisté ročně evidují stovky různých krádeží. Pachatelé často kradou věci, které nutně potřebují nebo po kterých touží, ale také to, co mohou snadno zpeněžit a peníze použít pro své potřeby. "Berou prakticky vše, co jim přijde pod ruku," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Rozmanitost odcizených věcí je velmi široká. Jeden ze zlodějů, který v nedávné době zaúřadoval v Ratíškovicích, odcizil okrasné tůjky zkrášlující prostředí místního hřbitova. Zda teď budou zdobit zlodějovu či jinou zahradu, není zatím jasné. Škoda byla vyčíslena na necelé čtyři tisíce korun. Další zloděj v obci Archlebov ukradl kovové kryty kanálů v hodnotě tisíc korun. Tady je zřejmý majetkový prospěch a je pravděpodobné, že odcizené kryty skončí v některé z výkupen kovů. Zloděj, který řádil o víkendu v Hodoníně, zase odcizil ze zaparkovaného osobního vozidla výfukový katalizátor. Majiteli vozidla způsobil škodu ve výši čtyři tisíce korun.  A bez povšimnutí nezůstala ani peněženka, kterou majitel nechal ležet ve svém osobním vozidle. Zloděj navíc využil toho, že auto vozidlo nebylo řádně zamčeno.

 

"Všechny popsané případy policisté šetří jako přestupky proti majetku, kdy pachatelům v případě dopadení hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun," dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře