Reklama
reklama

Zloději jeli vykrást domy vlakem, v jednom z nich ztratili jízdenku

Z brněnského hlavního nádraží vyjížděli vlakem během března dva mladí muži. Ti zamířili do Rájce-Jestřebí, Silůvek a Popic, kde se zaměřili na rodinné domky. Při cestě na lup je zachytily na nádraží bezpečnostní kamery.

Do domů se dostávali během dne, když v zadní části domu násilím překonali skleněné výplně okna nebo dveří. „K domněnce, že cestují vlakem, navedl kriminalisty při jednom z vloupání ztracený lístek na vlak. Z něj zjistili i čas, kdy byla jízdenka prodána a na jaké pokladně. Pak prohlídkou kamerových záznamů zjistili, že lístek kupovala dvojice mladých mužů,“ popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Ti se vyskytli i na kamerových záznamech získaných na jiném místě, kde bylo také provedeno vloupání do rodinného domku. Pachatelé se takto vloupali 18. března do jednoho v Rájci-Jestřebí. Tam byl jeden z pachatelů vyrušen sousedem, který zloděje na záznamech poznal.

„O tři dny dříve zlodějům v Silůvkách nevadilo, že se po poničení okna spustil alarm. I tak dokázali odcizit notebook a finanční hotovost,“ dodal Malášek. Zatím třetím doloženým případem stejných zlodějů je vloupání z 21. března do domku v Popicích, kde odcizili tři notebooky a finanční hotovost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře