Reklama
reklama

Zloději jeli vykrást domy vlakem, v jednom z nich ztratili jízdenku

Z brněnského hlavního nádraží vyjížděli vlakem během března dva mladí muži. Ti zamířili do Rájce-Jestřebí, Silůvek a Popic, kde se zaměřili na rodinné domky. Při cestě na lup je zachytily na nádraží bezpečnostní kamery.

Do domů se dostávali během dne, když v zadní části domu násilím překonali skleněné výplně okna nebo dveří. „K domněnce, že cestují vlakem, navedl kriminalisty při jednom z vloupání ztracený lístek na vlak. Z něj zjistili i čas, kdy byla jízdenka prodána a na jaké pokladně. Pak prohlídkou kamerových záznamů zjistili, že lístek kupovala dvojice mladých mužů,“ popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Ti se vyskytli i na kamerových záznamech získaných na jiném místě, kde bylo také provedeno vloupání do rodinného domku. Pachatelé se takto vloupali 18. března do jednoho v Rájci-Jestřebí. Tam byl jeden z pachatelů vyrušen sousedem, který zloděje na záznamech poznal.

„O tři dny dříve zlodějům v Silůvkách nevadilo, že se po poničení okna spustil alarm. I tak dokázali odcizit notebook a finanční hotovost,“ dodal Malášek. Zatím třetím doloženým případem stejných zlodějů je vloupání z 21. března do domku v Popicích, kde odcizili tři notebooky a finanční hotovost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře