Reklama
reklama

Zloděje chytli u okruhu. Chtěl prodat kradené vstupenky na Grand Prix

Třicetiletého zloděje původem z Náchoda, který se minulý týden vloupal do rodinného domu v Novém Lískovci, dopadli kriminalisté o víkendu na brněnském Automotodromu, kde se pokoušel prodat ukradené vstupenky na Grand Prix.

Minulý týden ve středu krátce po poledni vnikl muž po poškození vstupních dveří do domu. Z přízemí a z prvního patra si odnesl tři luxusní dámské kabelky s doklady, platebními kartami a dalšími osobními věcmi. V  jeho lupu byly také vstupenky na závody silničních motocyklů.

Zloděj prokázal notnou dávku drzosti. Nejenže loupil během dne, ale doma byla dokonce majitelka domu. „Ta zloděje zahlédla v okamžiku, kdy z místa ujížděl na jízdním kole. Celková škoda na odcizených věcech se vyšplhala na bezmála sto tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Policisté začali ihned intenzivně pracovat a chytili se skutečnosti, že zloděj vzal lístky na závody. Existovala tak možnost, že vstupenky bude chtít prodat. „Kriminalisté udělali speciální opatření právě na Velké ceně a byli úspěšní. Podezřelého muže zde vypátrali a následně na základě všech zjištěných skutečností obvinili z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodala Straková.

Muž je stíhán vazebně a za své jednání může za mřížemi strávit až pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře