Reklama
reklama

Zloděj způsobil majitelům nemovitostí škodu za nejméně čtvrt miliónu korun

Opravdu velmi široký záběr měl jedenatřicetiletý muž, který v minulých týdnech operoval na Brněnsku. Konec jeho zlodějským výpravám vystavila až akce zásahové jednotky v Rapoticích na Třebíčsku. 

Policisté zloděje, který vedle výprav do rodinných domků a rekreačních objektů, opakovaně porušoval platný zákaz řízení motorových vozidel, zadrželi ve chvíli, když odjížděl z domu své přítelkyně. Kriminalisté zloději prokázali, že se v průběhu několika týdnů vloupal do více než desítky objektů. V nich způsobil škodu za nejméně čtvrt miliónu korun. Na svých výpravách bral věci, které snadno prodal ať už v bazarech či zastavárnách. Největší spoušť se škodou skoro sedmdesát tisíc korun za ním zůstala v Malešovicích. Tam se do rodinného domku sedmačtyřicetiletého majitele dostal po poničení zámku vstupních dveří. Podobným způsobem otevřel dveře garáže domku v Želešicích. Tam způsobil odcizením jízdního kola, pneumatik, sportovních potřeb a dalších věcí škodu za skoro padesát tisíc. Na návykových látkách závislý muž většinu krádežemi získaných prostředků utratil za drogy. Nyní je vazebně stíhaný za krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Kriminalisté prověřují další případy, v nichž by zloděj mohl hrát podstatnou roli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře