Reklama
reklama

Zloděj vykradl sanitku. Záchranáři si ho sami chytili

V sobotu ráno zaslechly sloužící týmy záchranářů na výjezdové základně v Brně – Černovicích zvláštní hluk venku, v místech, kde je zaparkované sanitní vozidlo. Záchranáři ale netušili, že jejich sanitku právě vykrádá zloděj, kterého za chvíli sami chytili.

Při příchodu na místo záchranáři zjistili, že má automobil rozbité sklo. Ukradl velké množství drahého vybavení sanitního vozidla, které slouží nejen k ošetřování pacientů, ale k navigaci týmů, komunikaci, dokumentaci. „Při krádeži záchranáři přistihli přímo pachatele, který začal utíkat. Ještě před příjezdem policie se podařilo muže zadržet,“ konstatovala mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Mnoho z důležitého vybavení se podařilo v okolí dohledat, ale i tak je škoda vysoká. Celou událost šetří policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře