Reklama
reklama

Zloděj v Černé Hoře a v Kuřimi vykradl auta. Kusy betonu rozbil sklo

Na Blanensku, Vyškovsku a Brněnsku se v těchto dnech zloději zaměřili na vykrádání aut. V jednom případě ovšem majiteli auto zrovna zmizelo. Zloději si tak přišli na stovky tisíc korun.

V noci na pondělí řádil zloděj v Černé Hoře na Blanensku. Pro palubní počítač si tam přišel do osobního auta značky Škoda Octavia, které nechali jeho majitelé zaparkovaný v centru města. Do vozu se zloděj dostal poté, co poškodil zámek na dveřích a celkem v autě způsobil škodu za 23 tisíc korun.

Nebylo to však jediné vozidlo, které bylo v Černé Hoře v těchto dnech vykradeno. V pondělí ráno během zhruba čtvrt hodiny se dostal dosud neznámý zloděj také do osobního auta Škoda Superb zaparkovaného u místního hotelu. Rozbil okénko u auta a ze zavazadlového prostoru vzal značkový notebook. Majiteli auta tak způsobil škodu za asi 13 tisíc korun.

Kus betonu pak na vykradení auta použil zloděj v Kuřimi na Brněnsku. V noci na úterý si vyhlédl na náměstí 1. května zaparkovaný luxusní osobní automobil Audi. Betonem jednoduše poničil sklo předních dveří a záhy se přesvědčil o svém dobrém tipu. V přihrádce v palubní desce našel peněženku s nemalou finanční hotovostí v různých měnách, platebními kartami a osobními doklady dvaatřicetiletého majitele. Škoda je více než šedesát tisíc korun.

Přímo z parkoviště ale zmizelo auto v neděli odpoledne v Bučovicích na Vyškovsku. Osobní auto značky BMW 525 tak odcizil dosud neznámý zloděj. Auto přitom bylo uzamčené. Pachatel, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, způsobil odcizením vozu škodu za asi 352 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře