Reklama
reklama

Zloděj v Černé Hoře a v Kuřimi vykradl auta. Kusy betonu rozbil sklo

Na Blanensku, Vyškovsku a Brněnsku se v těchto dnech zloději zaměřili na vykrádání aut. V jednom případě ovšem majiteli auto zrovna zmizelo. Zloději si tak přišli na stovky tisíc korun.

V noci na pondělí řádil zloděj v Černé Hoře na Blanensku. Pro palubní počítač si tam přišel do osobního auta značky Škoda Octavia, které nechali jeho majitelé zaparkovaný v centru města. Do vozu se zloděj dostal poté, co poškodil zámek na dveřích a celkem v autě způsobil škodu za 23 tisíc korun.

Nebylo to však jediné vozidlo, které bylo v Černé Hoře v těchto dnech vykradeno. V pondělí ráno během zhruba čtvrt hodiny se dostal dosud neznámý zloděj také do osobního auta Škoda Superb zaparkovaného u místního hotelu. Rozbil okénko u auta a ze zavazadlového prostoru vzal značkový notebook. Majiteli auta tak způsobil škodu za asi 13 tisíc korun.

Kus betonu pak na vykradení auta použil zloděj v Kuřimi na Brněnsku. V noci na úterý si vyhlédl na náměstí 1. května zaparkovaný luxusní osobní automobil Audi. Betonem jednoduše poničil sklo předních dveří a záhy se přesvědčil o svém dobrém tipu. V přihrádce v palubní desce našel peněženku s nemalou finanční hotovostí v různých měnách, platebními kartami a osobními doklady dvaatřicetiletého majitele. Škoda je více než šedesát tisíc korun.

Přímo z parkoviště ale zmizelo auto v neděli odpoledne v Bučovicích na Vyškovsku. Osobní auto značky BMW 525 tak odcizil dosud neznámý zloděj. Auto přitom bylo uzamčené. Pachatel, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, způsobil odcizením vozu škodu za asi 352 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře