Reklama
reklama

Zloděj ukradl sekačku, netušil, že měla vestavěnou navigaci

Že se krást nevyplácí, se přesvědčil dvacetiletý mladík, který o víkendu v Říčanech na Brněnsku odcizil sekačku na trávu. Na první pohled to byl ideální lup za sedmdesát tisíc korun, na druhý už to tak dobře nevypadá. Sekačka byla totiž vybavena GPS navigací.

„Automatický stroj posloužil mladíkovi, kterému nejsou drobné krádeže cizí, k uhrazení dluhu u třicetiletého kamaráda,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Vypátrat sekačku na trávu s vestavěnou navigací nebylo pro policisty nijak složité. Přístroj se nacházel u kamaráda, který ani nezapíral, že jej dostal.

 

Případ má tak pro devětapadesátiletého majitele speciální sekačky, kterou zloděj odcizil z jeho pozemku, šťastný konec. Dvacetiletý mladík je nyní stíhán za krádež, policisté navíc vyšetřují, jakou roli sehrál i jeho stejně povedený kamarád.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře