Reklama
reklama

Zloděj si nakradl zářivky a zámky, nachytal ho hlídač

Až dvouleté vězení hrozí muži za vloupání se a následnou krádež v areálu firmy na Brněnsku. Ten si naplnil brašnu zářivkami a kabely. Zloděje si ale včas všiml noční hlídač.

Při brzké ranní obchůzce si všimla ostraha muže s brašnou, který se do objektu dostal nejspíš dírou v oplocení. „Zloděj prohledával kanceláře, a tak pracovník ostrahy ihned kontaktoval policii,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

 

Na místo přijela policie ze Šlapanic i psovod se svým čtyřnohým pomocníkem. „Proběhla blesková pátrací akce, při které se podařilo zadržet třiašedesátiletého muže. Ten se schovával za kamennou zídkou,“ dodala Straková.

 

Policisté u něj následně našli dvanáct odcizených zářivek spolu se sto čtyřiceti třemi zámky. To ovšem nebylo všechno. Podezřelý vlastnil vedle firmy autoservis, kde policie při prohlídce objevila další zářivky, zámky a prodlužovací kabely.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře