Reklama
reklama

Zloděj se ukrýval v karavanu. Policisty k němu přivedl služební pes

Jižní Moravu si o víkendu za místo svého dalšího pobytu zvolil pětačtyřicetiletý muž, který se potuloval náhodně po různých koutech republiky. V pátek přijel vlakem do Břeclavi a rozhlížel se po noclehu. Došel až k zahrádkářské kolonii za letištěm, kde si vyhlédl opuštěný karavan, v němž se ubytoval.
Další den se potloukal z místa na místo, až došel pěšky do Lednice. Právě tady se rozhodl, že si opatří nějaké finance -  a jak jinak, než nelegálním způsobem. V noci ze soboty na neděli si vytipoval jeden rodinný dům, do kterého se vloupal. Ovšem příliš štěstí neměl. Majitel domu se probudil a přistihl zloděje přímo při činu. Překvapený pachatel na nic nečekal, vzal nohy na ramena a utekl pryč.
 
Po přijatém oznámení policisté okamžitě vyjeli na místo. K případu byl povolán také psovod, jenž použil služebního psa k vyhodnocení pachové stopy. Pes stopu zachytil a vydal se po trase, kterou prchající zloděj utíkal. Vedl policisty přes čtyři kilometry po polních cestách i lesem až ke karavanu do břeclavské zahrádkářské kolonie zvané „U letiště“. A právě tady svoji práci ukončil. Štěkotem označil obytný přívěs jako místo, kde se zloděj ukrývá.
 
Podezřelý muž vůbec nečekal, že by ho mohli policisté najít. I když se mu z úkrytu nechtělo vyjít ven, jinou možnost neměl. O další sled událostí se postarali policisté. Zadržený muž putoval do policejní cely a o postupu byl vyrozuměn státní zástupce. Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a nyní prověřují, zda na svém kontě nemá ještě další prohřešky. Již teď lze sdělit, že se jedná o recidivistu, který byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti soudně trestán.
 
Na závěr popsaného případu zbývá vyzdvihnout vzornou práci policejního psovoda se služebním psem. Kromě toho, že pes Arin výborně vypracoval pachovou stopu o délce přes čtyři kilometry, tak se mu podařilo přivést psovoda až k místu, kde se pachatel skrýval. Služební pes poté prováděl střežení zadrženého muže, a to až do chvíle, než dorazila hlídka z obvodního oddělení, která si „nezvaného návštěvníka“ převzala.
Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře