Reklama
reklama

Zloděj se ukrýval v karavanu. Policisty k němu přivedl služební pes

Jižní Moravu si o víkendu za místo svého dalšího pobytu zvolil pětačtyřicetiletý muž, který se potuloval náhodně po různých koutech republiky. V pátek přijel vlakem do Břeclavi a rozhlížel se po noclehu. Došel až k zahrádkářské kolonii za letištěm, kde si vyhlédl opuštěný karavan, v němž se ubytoval.
Další den se potloukal z místa na místo, až došel pěšky do Lednice. Právě tady se rozhodl, že si opatří nějaké finance -  a jak jinak, než nelegálním způsobem. V noci ze soboty na neděli si vytipoval jeden rodinný dům, do kterého se vloupal. Ovšem příliš štěstí neměl. Majitel domu se probudil a přistihl zloděje přímo při činu. Překvapený pachatel na nic nečekal, vzal nohy na ramena a utekl pryč.
 
Po přijatém oznámení policisté okamžitě vyjeli na místo. K případu byl povolán také psovod, jenž použil služebního psa k vyhodnocení pachové stopy. Pes stopu zachytil a vydal se po trase, kterou prchající zloděj utíkal. Vedl policisty přes čtyři kilometry po polních cestách i lesem až ke karavanu do břeclavské zahrádkářské kolonie zvané „U letiště“. A právě tady svoji práci ukončil. Štěkotem označil obytný přívěs jako místo, kde se zloděj ukrývá.
 
Podezřelý muž vůbec nečekal, že by ho mohli policisté najít. I když se mu z úkrytu nechtělo vyjít ven, jinou možnost neměl. O další sled událostí se postarali policisté. Zadržený muž putoval do policejní cely a o postupu byl vyrozuměn státní zástupce. Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a nyní prověřují, zda na svém kontě nemá ještě další prohřešky. Již teď lze sdělit, že se jedná o recidivistu, který byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti soudně trestán.
 
Na závěr popsaného případu zbývá vyzdvihnout vzornou práci policejního psovoda se služebním psem. Kromě toho, že pes Arin výborně vypracoval pachovou stopu o délce přes čtyři kilometry, tak se mu podařilo přivést psovoda až k místu, kde se pachatel skrýval. Služební pes poté prováděl střežení zadrženého muže, a to až do chvíle, než dorazila hlídka z obvodního oddělení, která si „nezvaného návštěvníka“ převzala.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře