Reklama
reklama

Zlato bránil vlastním tělem. Lupič tvrdil, že nemá co jíst a střílel!

Doslova vlastním tělem ubránil peníze a zboží zlatník z Brna. Na ozbrojeného lupiče se vrhl a padly dokonce i výstřely. Loupež se naštěstí obešla bez vážného zranění, zlatník skončil v nemocnici a lupič v policejní cele.

Do prodejny v ulici Sibiřské přišel v podvečer maskovaný muž, na majitele namířil pistoli a požadoval po něm, aby si lehl na zem. Přepadený se ovšem rozhodl bránit svůj majetek a došlo k dramatické potyčce. Muži se o pistoli přetahovali a útočník dokonce i několikrát vystřelil, naštěstí jen do vzduchu. Jednatřicetiletý majitel obchodu se nenechal zastrašit. Pachatele se zeptal, proč to dělá, načež mu muž odpověděl, že nemá, co jíst. Obchodníka při zápase udeřil zbraní do temene hlavy a z místa nakonec utekl s prázdnou.  Krvácející poranění hlavy si sice vyžádalo ošetření lékařů, ale naštěstí nebylo nijak vážné.

 

"Intenzivní prací kriminalistů se podařilo devětadvacetiletého muže vypátrat. Nyní tráví čas za mřížemi vazební věznice a za trestný čin loupež mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodala k případu mluvčí policie Andrea Straková.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře