Reklama
reklama

Zfetovaný řidič na sebe upozornil telefonováním za volantem

O tom, že utíkat policistům se nevyplácí, se přesvědčil v těchto dnech čtyřiadvacetiletý mladík z Brna. Policisté prchajícího mladíka zadrželi po několika minutách a navíc zjistili, že řídí pod vlivem pervitinu. 

Policistům z Králova Pole padl na Palackého třídě do oka řidič auta Škoda Superb, který za jízdy telefonoval. Jeden z členů hlídky vstoupil do vozovky a řidiči dal jasný pokyn k zastavení. Muž za volantem přibrzdil u pravého okraje vozovky, ovšem v okamžiku, kdy se policista k autu přiblížil, řidič se prudce rozjel a odbočil do jednosměrné ulice. Hlídka ihned nasedla do vozidla a pustila se do pronásledování. Ujíždějícího řidiče pak v jednosměrce zablokovalo jiné auto z protisměru, vyběhl tedy ven z auta a dal se na útěk po svých. Přes veškerou snahu se mu ovšem nepodařilo mužům zákona utéct.

„Policista ho po několika minutách dostihl v ulici Dobrovského a za užití donucovacích prostředků mladíka zpacifikoval. Test na přítomnost drog u muže prokázal, že je navíc pod vlivem pervitinu,“ popsala konec případu mluvčí policie Andrea Straková.

Mladík si nyní může kromě tučné pokuty vysloužit v krajním případě i pobyt ve vězení za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře