Reklama
reklama

Zfetovaný řidič na sebe upozornil telefonováním za volantem

O tom, že utíkat policistům se nevyplácí, se přesvědčil v těchto dnech čtyřiadvacetiletý mladík z Brna. Policisté prchajícího mladíka zadrželi po několika minutách a navíc zjistili, že řídí pod vlivem pervitinu. 

Policistům z Králova Pole padl na Palackého třídě do oka řidič auta Škoda Superb, který za jízdy telefonoval. Jeden z členů hlídky vstoupil do vozovky a řidiči dal jasný pokyn k zastavení. Muž za volantem přibrzdil u pravého okraje vozovky, ovšem v okamžiku, kdy se policista k autu přiblížil, řidič se prudce rozjel a odbočil do jednosměrné ulice. Hlídka ihned nasedla do vozidla a pustila se do pronásledování. Ujíždějícího řidiče pak v jednosměrce zablokovalo jiné auto z protisměru, vyběhl tedy ven z auta a dal se na útěk po svých. Přes veškerou snahu se mu ovšem nepodařilo mužům zákona utéct.

„Policista ho po několika minutách dostihl v ulici Dobrovského a za užití donucovacích prostředků mladíka zpacifikoval. Test na přítomnost drog u muže prokázal, že je navíc pod vlivem pervitinu,“ popsala konec případu mluvčí policie Andrea Straková.

Mladík si nyní může kromě tučné pokuty vysloužit v krajním případě i pobyt ve vězení za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře