Reklama
reklama

Zfetovaný a opilý mladík řádil ráno v tramvaji. Poradil si s ním policista

Cestování ranní tramvají z Bohunic do centra se změnilo v nepříjemný zážitek pro jednoho ze zaměstnanců dopravního podniku, který brzy ráno jel v uniformě do práce. Bezdůvodně ho napadl agresivní a zfetovaný muž. Zpacifikoval ho policista, který nebyl ve službě.

Muže začal v tramvaji zcela bezdůvodně napadat šestatřicetiletý muž. Nejprve jej slovně urážel a od vulgarismů se zcela evidentně chystal přejít k činům, kdy poškozenému vyhrožoval, že „dělal box a popasuje se s ním.“  Fyzickému napadení však zabránil policista Speciální pořádkové jednotky, který v témže voze cestoval ve svém volnu. Agresivita útočníka se obrátila proti němu a mladík jej začal verbálně napadat a vyhrožovat fyzickým útokem. Na jedné ze zastávek se dokonce policistu pokusil vytlačit ven a pokračovat v napadání.

Rychlá reakce policisty jej evidentně překvapila a během chvilky byl za pomoci profesionálně zvládnutých hmatů a chvatů zpacifikovaný na zastávce. „Odtud si jej převzali přivolaní kolegové k provedení dalších úkonů. Agresivní mladý muž nebyl pro policisty neznámou firmou. Překvapivý nebyl ani výsledek orientačního testu na omamné a návykové látky, který byl pozitivní nejen na cannabis, ale i amfetaminy a opiáty. Muž byl navíc pod vlivem alkoholu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Petra Vedrová.

Po vystřízlivění v policejní cele si vyslechl obvinění hned ze dvou trestných činů – výtržnictví a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře