Reklama
reklama

Žena z Pohořelicka prala nevědomě špinavé peníze.

Obrovské zklamání a kruté vystřízlivění čekalo po třech měsících na osmadvacetiletou ženu z Pohořelicka. Přitom její příběh začal až podezřele jednoduše.

Reagovala na inzerát na nabídku administrativní práce z domova. Vyměnila si několik mailů s neznámým mužem. Pro něj měla dělat finanční analýzy. Za tímto účelem si měla založit na své jméno podnikatelský účet. To také učinila a přesně podle pokynu pak přeposlala svému novému zaměstnavateli kompletní dokumentaci od účtu. Stejně tak předala i přístupová data do internetového bankovnictví. Dočkala se také první odměny. Měla sice za první pracovní úkony slíbeno deset tisíc korun, ale na její účet dorazila jen polovina.

Dále měla čekat na zadání finančních analýz. Zadání ale i přes její urgenci nepřicházelo. Jednou tvrdil majitel firmy, že analýzy se musí důkladně připravit, jindy odjel na několikatýdenní dovolenou. Spokojila se s tím, že práce brzy přijde. Místo toho přišel po na začátku května rozhořčený telefonát. Ne ovšem od zaměstnavatele, ale od naštvané zákaznice portálu s parfumerií perfumes-sale.com. Ta jí vedle toho, že jí dluží objednaný dopředu zaplacený parfém, sdělila, že je zastupující osobou portálu pro Českou republiku. Mladá žena také zjistila , že platby z e-shopu probíhají přes její účet. Ještě krutější informace na ni čekala v bance. Zjistila, že za pár týdnů prošlo přes její účet nejméně půl miliónu korun.

Aktuální zůstatek, něco málo přes sto tisíc korun, z účtu vybrala a odešla vše oznámit na policii. V dalších dnech se pak dočkala řady nevybíravých telefonátů. Zjistila také, že její jméno koluje po internetu mezi podvodníky a dlužníky. To ale není všechno, musí navíc nyní počítat se stíháním za legalizaci výnosů z trestné činnosti z nedbalosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře