Reklama
reklama

Žena z Pohořelicka prala nevědomě špinavé peníze.

Obrovské zklamání a kruté vystřízlivění čekalo po třech měsících na osmadvacetiletou ženu z Pohořelicka. Přitom její příběh začal až podezřele jednoduše.

Reagovala na inzerát na nabídku administrativní práce z domova. Vyměnila si několik mailů s neznámým mužem. Pro něj měla dělat finanční analýzy. Za tímto účelem si měla založit na své jméno podnikatelský účet. To také učinila a přesně podle pokynu pak přeposlala svému novému zaměstnavateli kompletní dokumentaci od účtu. Stejně tak předala i přístupová data do internetového bankovnictví. Dočkala se také první odměny. Měla sice za první pracovní úkony slíbeno deset tisíc korun, ale na její účet dorazila jen polovina.

Dále měla čekat na zadání finančních analýz. Zadání ale i přes její urgenci nepřicházelo. Jednou tvrdil majitel firmy, že analýzy se musí důkladně připravit, jindy odjel na několikatýdenní dovolenou. Spokojila se s tím, že práce brzy přijde. Místo toho přišel po na začátku května rozhořčený telefonát. Ne ovšem od zaměstnavatele, ale od naštvané zákaznice portálu s parfumerií perfumes-sale.com. Ta jí vedle toho, že jí dluží objednaný dopředu zaplacený parfém, sdělila, že je zastupující osobou portálu pro Českou republiku. Mladá žena také zjistila , že platby z e-shopu probíhají přes její účet. Ještě krutější informace na ni čekala v bance. Zjistila, že za pár týdnů prošlo přes její účet nejméně půl miliónu korun.

Aktuální zůstatek, něco málo přes sto tisíc korun, z účtu vybrala a odešla vše oznámit na policii. V dalších dnech se pak dočkala řady nevybíravých telefonátů. Zjistila také, že její jméno koluje po internetu mezi podvodníky a dlužníky. To ale není všechno, musí navíc nyní počítat se stíháním za legalizaci výnosů z trestné činnosti z nedbalosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře