Reklama
reklama

Žena spadla z rozhledny, s otevřenou zlomeninou ji našli až za tmy

Pátrací akci po ženě, která se na procházce v okolí Tišnova a obce Železné zranila a ztratila, komplikovaly v pátek večer týmům policistů a dobrovolníků tma i nepřístupný terén. S těžkým zraněním - zlomeniny otevřené stehenní kosti - nakonec ženu našli a záchranáři ji převezli do nemocnice. Žena pravděpodobně spadla z rozhledny.

V pátek večer oznámil na tišnovské obvodní oddělení policie muž, že pohřešuje svou družku, která se vydala na procházku do lesa a následně mu po telefonu sdělila, že leží na neupřesněném místě, je zraněná a nemůže se hýbat. Žena byla dezorientovaná a místo, kde se nachází, nedokázala specifikovat. Policisté okamžitě zorganizovali pátrací akci, do které se zapojilo několik hlídek. Pohřešovanou se jim podařilo telefonicky kontaktovat a zjistili, že pravděpodobně leží v lese poblíž rozhledny v Tišnově.

„Hlídkám se dezorientovanou paní v nepřístupném a rozbláceném terénu podařilo vypátrat – byla při vědomí, ale vážně zraněná a nemohla se hýbat,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Dvaačtyřicetiletá žena utrpěla mnohočetná zevní i vnitřní poranění a měla otevřenou zlomeninou stehenní kosti.  „V době příjezdu lékaře se záchranáři na místo byla žena při vědomí. Byly jí podány nutné léky a roztoky, tělo znehybněno a s pomocí jednotky hasičů byla následně za stálé intenzivní péče lékaře a záchranářů transportována k přibližně dva kilometry vzdálenému sanitnímu vozidlu. Během transportu ale došlo k výraznému zhoršení jejího stavu a záchranný tým musel zahájit rozšířenou neodkladnou resuscitaci, která byla úspěšná a pacientka byla převezena do brněnské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová s tím, že kvůli nedostupnosti  v terénu byl zásah u těžce zraněné pacientky velmi složitý a komplikovaný. Lékaři byli na místě více než 3 hodiny.

„Okolnosti, které vedly ke zranění ženy, jsou předmětem dalšího šetření policistů,“ dodala mluvčí policie Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře