Reklama
reklama

Žena spadla z rozhledny, s otevřenou zlomeninou ji našli až za tmy

Pátrací akci po ženě, která se na procházce v okolí Tišnova a obce Železné zranila a ztratila, komplikovaly v pátek večer týmům policistů a dobrovolníků tma i nepřístupný terén. S těžkým zraněním - zlomeniny otevřené stehenní kosti - nakonec ženu našli a záchranáři ji převezli do nemocnice. Žena pravděpodobně spadla z rozhledny.

V pátek večer oznámil na tišnovské obvodní oddělení policie muž, že pohřešuje svou družku, která se vydala na procházku do lesa a následně mu po telefonu sdělila, že leží na neupřesněném místě, je zraněná a nemůže se hýbat. Žena byla dezorientovaná a místo, kde se nachází, nedokázala specifikovat. Policisté okamžitě zorganizovali pátrací akci, do které se zapojilo několik hlídek. Pohřešovanou se jim podařilo telefonicky kontaktovat a zjistili, že pravděpodobně leží v lese poblíž rozhledny v Tišnově.

„Hlídkám se dezorientovanou paní v nepřístupném a rozbláceném terénu podařilo vypátrat – byla při vědomí, ale vážně zraněná a nemohla se hýbat,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Dvaačtyřicetiletá žena utrpěla mnohočetná zevní i vnitřní poranění a měla otevřenou zlomeninou stehenní kosti.  „V době příjezdu lékaře se záchranáři na místo byla žena při vědomí. Byly jí podány nutné léky a roztoky, tělo znehybněno a s pomocí jednotky hasičů byla následně za stálé intenzivní péče lékaře a záchranářů transportována k přibližně dva kilometry vzdálenému sanitnímu vozidlu. Během transportu ale došlo k výraznému zhoršení jejího stavu a záchranný tým musel zahájit rozšířenou neodkladnou resuscitaci, která byla úspěšná a pacientka byla převezena do brněnské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová s tím, že kvůli nedostupnosti  v terénu byl zásah u těžce zraněné pacientky velmi složitý a komplikovaný. Lékaři byli na místě více než 3 hodiny.

„Okolnosti, které vedly ke zranění ženy, jsou předmětem dalšího šetření policistů,“ dodala mluvčí policie Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře