Reklama
reklama

Žena přišla o patnáct tisíc korun. Prozradila údaje z karty

Na svou důvěřivost doplatila sedmadvacetiletá žena ze Šlapanic. Telefonicky ji totiž kontaktoval neznámý muž, který se představil jako zaměstnanec banky. Žena mu pak s důvěrou nadiktovala všechny údaje z platebních karet. Během dne pak přišla o 15 tisíc korun.

Podvodník, který se vydával za brankáře, ženě sdělil, že má nahlášenou krádež její platební karty a potřebuje další údaje pro kontrolu karet a jejich další bezproblémové užívání. „Žena telefonátu uvěřila a poskytla mu  všechny identifikační údaje svých dvou platebních karet. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Další den pak zjistila, že údaje z jejích karet neznámý pachatel využil k odčerpání nejméně patnácti tisíc korun,“ potvrdil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Policie případ šetří jako podvod a krádež.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře