Reklama
reklama

Žena na hřbitově hasila hořící lampičku, přišla přitom o kabelku

Když jedenačtyřicetiletá žena spatřila při své návštěvě brněnského Ústředního hřbitova, jak na vedlejším hrobě hoří převržená lampička, rozeběhla se ji uhasit. Málem na to ale doplatila. U své ho hrobu totiž nechala kabelku, kterou sebral  neznámý pachatel a utíkal s ní pryč.

Žena hned po krádeži kabelky volala brněnské strážníky, zlodějovy plány však prý zmařil i pozorný pětatřicetiletý muž, který ho po chvíli dostihl. „Dotyčný už kabelku u sebe neměl a tvrdil, že ji zahodil. Muž ho proto pustil a zamířil za ženou, která byla v pořádku a podařilo se jí uhasit i hrob,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Muž i žena pachatele krádeže popsali a případ si přijela převzít pro podezření ze spáchání z trestného činu policie. Kabelku obsahující mimo jiné peněženku a fotoaparát se strážníkům následně podařilo v křoví na hřbitově najít. Ženě se z ní naštěstí nic neztratilo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře