Reklama
reklama

Zdrogovaný mladík vystřelil na ostrahu obchodu a na ulici přepadl dvě nezletilé dívky

Brněnští kriminalisté v těchto dnech objasnili tři případy loupežných přepadení, které mají na svědomí osmnáctiletí muži z Brna. Trestnou činností řešili problémy s penězi na drogy. Přepadení prováděli s poplašnou pistolí, muž dokonce dvakrát střílel.

Muži se rozhodli přepadnout obchod a vybrali si prodejnu v ulici Kurské. Zatímco jeden z dvojice vše do detailu naplánoval, místo obhlédl a zapůjčil zbraň, druhý šel přímo do akce. Při placení u pokladny na prodavačku vytáhl pistoli a požadoval po ní peníze. Sám se bankovky snažil vytáhnout, ale žena stihla zavřít kasu. Při vybíhání z obchodu se mladíka následně pokusil zadržet pracovník ostrahy, ten na něj ovšem vystřelil z poplašného revolveru a podařilo se mu z místa zmizet.

Dvojice bez úlovku naplánovala jinou akci. O dva dny později mladý muž přepadl v ulici Troubské patnáctiletou dívku. S pistolí v ruce po ni požadoval peněženku a mobilní telefon, když odmítala, chytil ji kolem krku. Slečně se naštěstí podařilo násilníkovi vyprostit a utéct.

Jen o několik minut později to tedy mladý muž zkusil na stejném místě znovu na čtrnáctiletou dívku. Opět chtěl peněženku a mobil, a aby zdůraznil svůj požadavek, vystřelil do vzduchu. Dívka se zalekla a věci mu vydala.

Na základě oznámení těchto případů se rozjelo operativní šetření a kriminalistům se podařilo vytipovat pachatele. Podle zjištěných informací provedli opatření v Bosonohách, kde se měl hlavní aktér pohybovat. V okamžiku, kdy ho kriminalisté zkontaktovali přímo na ulici, dal se na útěk, ovšem během několika minut skončil v poutech. Druhého podezřelého policisté také ztotožnili a předvolali k výslechu, kam se dobrovolně dostavil. Oba mladíci jsou obviněni ze zločinu loupež, jsou stíháni vazebně a za mřížemi mohou strávit až deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře