Reklama
reklama

Zdrogovaný mladík vystřelil na ostrahu obchodu a na ulici přepadl dvě nezletilé dívky

Brněnští kriminalisté v těchto dnech objasnili tři případy loupežných přepadení, které mají na svědomí osmnáctiletí muži z Brna. Trestnou činností řešili problémy s penězi na drogy. Přepadení prováděli s poplašnou pistolí, muž dokonce dvakrát střílel.

Muži se rozhodli přepadnout obchod a vybrali si prodejnu v ulici Kurské. Zatímco jeden z dvojice vše do detailu naplánoval, místo obhlédl a zapůjčil zbraň, druhý šel přímo do akce. Při placení u pokladny na prodavačku vytáhl pistoli a požadoval po ní peníze. Sám se bankovky snažil vytáhnout, ale žena stihla zavřít kasu. Při vybíhání z obchodu se mladíka následně pokusil zadržet pracovník ostrahy, ten na něj ovšem vystřelil z poplašného revolveru a podařilo se mu z místa zmizet.

Dvojice bez úlovku naplánovala jinou akci. O dva dny později mladý muž přepadl v ulici Troubské patnáctiletou dívku. S pistolí v ruce po ni požadoval peněženku a mobilní telefon, když odmítala, chytil ji kolem krku. Slečně se naštěstí podařilo násilníkovi vyprostit a utéct.

Jen o několik minut později to tedy mladý muž zkusil na stejném místě znovu na čtrnáctiletou dívku. Opět chtěl peněženku a mobil, a aby zdůraznil svůj požadavek, vystřelil do vzduchu. Dívka se zalekla a věci mu vydala.

Na základě oznámení těchto případů se rozjelo operativní šetření a kriminalistům se podařilo vytipovat pachatele. Podle zjištěných informací provedli opatření v Bosonohách, kde se měl hlavní aktér pohybovat. V okamžiku, kdy ho kriminalisté zkontaktovali přímo na ulici, dal se na útěk, ovšem během několika minut skončil v poutech. Druhého podezřelého policisté také ztotožnili a předvolali k výslechu, kam se dobrovolně dostavil. Oba mladíci jsou obviněni ze zločinu loupež, jsou stíháni vazebně a za mřížemi mohou strávit až deset let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře