Reklama
reklama

Zběsilá jízda řidiče ulicemi Brna se naštěstí obešla bez vážnějších nehod

S agresivním řidičem pod vlivem drog měli v těchto dnech co dočinění policisté z hlídkové služby. V úterý v odpoledních hodinách v ulici Stránské si hlídka všimla vozidla Opel Corsa, jehož řidiče policisté řešili již v minulosti a věděli, že má platný zákaz řízení a je uživatelem omamných látek. Z tohoto důvodu se ho rozhodli zkontrolovat.

Na znamení k zastavení ovšem řidič zareagoval sešlápnutím pedálu a začal ujíždět. Pokračoval po ulici Ostravské a najel na dálnici D1, kde v místě dopravního omezení najel do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jen díky duchapřítomnosti protijedoucích nedošlo k žádné nehodě. Řidič dojel na Rohlenku, sjel z dálnice a dále zběsile ujížděl až do obce Bedřichovice, kde havaroval do zaparkovaného vozidla.

Následně z auta vyběhl a chtěl utéct po svých. Na policistu, který ho dostihl, dokonce fyzicky zaútočil. Během několika minut však třiatřicetiletý agresor skončil v poutech. Měl pozitivní test na přítomnost drog a skutečně i platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do podzimu příštího roku. V autě z půjčovny s ním jeli ještě muž a žena, kteří shodně uvedli, že řidiče znají jen krátce a o jeho zákazu nic nevěděli. Při jízdě na něj údajně křičeli, ať zastaví, ale on nereagoval.

Muž putoval do policejní cely a nyní se bude zodpovídat z trestných činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z násilí proti úřední osobě. Ve vězení by tak mohl strávit až čtyři roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře