Reklama
reklama

Zběsilá jízda řidiče ulicemi Brna se naštěstí obešla bez vážnějších nehod

S agresivním řidičem pod vlivem drog měli v těchto dnech co dočinění policisté z hlídkové služby. V úterý v odpoledních hodinách v ulici Stránské si hlídka všimla vozidla Opel Corsa, jehož řidiče policisté řešili již v minulosti a věděli, že má platný zákaz řízení a je uživatelem omamných látek. Z tohoto důvodu se ho rozhodli zkontrolovat.

Na znamení k zastavení ovšem řidič zareagoval sešlápnutím pedálu a začal ujíždět. Pokračoval po ulici Ostravské a najel na dálnici D1, kde v místě dopravního omezení najel do protisměru a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jen díky duchapřítomnosti protijedoucích nedošlo k žádné nehodě. Řidič dojel na Rohlenku, sjel z dálnice a dále zběsile ujížděl až do obce Bedřichovice, kde havaroval do zaparkovaného vozidla.

Následně z auta vyběhl a chtěl utéct po svých. Na policistu, který ho dostihl, dokonce fyzicky zaútočil. Během několika minut však třiatřicetiletý agresor skončil v poutech. Měl pozitivní test na přítomnost drog a skutečně i platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do podzimu příštího roku. V autě z půjčovny s ním jeli ještě muž a žena, kteří shodně uvedli, že řidiče znají jen krátce a o jeho zákazu nic nevěděli. Při jízdě na něj údajně křičeli, ať zastaví, ale on nereagoval.

Muž putoval do policejní cely a nyní se bude zodpovídat z trestných činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z násilí proti úřední osobě. Ve vězení by tak mohl strávit až čtyři roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře