Reklama
reklama

Závodícího koně pokousal agresivní pes. Kůň má zraněnou nohu

Mladé ženě utekl v sobotu její čtyřnohý přítel z auta a vrhl se přímo do arény, kde závodili koně. Pes jednoho z koní pokousal na noze. Jeho majitelka bude muset zaplatit veterinární ošetření koně a také pokuta za porušení vyhlášky o pohybu psů na veřejných prostranstvích.

Na základě nevšedního oznámení vyjížděli brněnští policisté v sobotu krátce před třináctou hodinou do sportovního areálu v ulici Veveří, kde probíhal závod koní. „Na místě mělo dojít k pokousání koně volně pobíhajícím psem. Po prošetření události hlídka zjistila, že skutečně v průběhu závodu vběhl do arény pes bojového plemene a vrhl se na jednoho ze závodících koní a pokousal ho na přední noze,“ potvrdila mluvčí policie Andrea Straková.

Majitelkou agresivního psa byla dvaadvacetiletá žena. Policistům řekla, že zaparkovala u brány do areálu a při vystupování z auta ji její čtyřnohý mazlíček náhle vyběhl z auta a zamířil přímo na závodiště. Žena přislíbila majiteli koně uhradit veterinární ošetření. Nicméně jí  bude patrně hrozit také pokuta za porušení vyhlášky o pravidlech pro pohyb psů na veřejných prostranstvích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře